phpMyAdmin 5.1.0-rc1 - en to az translation catalogue (1559 entries)

en: "%s" requires %s extension
az: "%s" üçün %s genişlənməsi lazımdır

en: "DROP DATABASE" statements are disabled.
az: "DROP DATABASE" ifadeleri söndürülmüşdür (disabled).

en: "PRIMARY" <b>must</b> be the name of and <b>only of</b> a primary key!
az: "PRIMARY" <b>sadəcə</b> birinci dərəcəli açarın adı <b>olmalıdır</b>!

en: % Time
az: % müddət

en: %1$d database has been dropped successfully. | %1$d databases have been dropped successfully.
az[0]: %1$d bazası müvəffəqiyyətlə ləğv edildi.
az[1]: %1$d bazası müvəffəqiyyətlə ləğv edildi.

en: %1$d row affected. | %1$d rows affected.
az[0]: %1$d sətir təsirləndi.
az[1]: %1$d sətir təsirləndi.

en: %1$d row deleted. | %1$d rows deleted.
az[0]: %1$d sətir silindi.
az[1]: %1$d sətir silindi.

en: %1$d row inserted. | %1$d rows inserted.
az[0]: %1$d sətir əlavə edildi.
az[1]: %1$d sətir əlavə edildi.

en: %1$d total, %2$d in query
az: %1$d toplam, %2$d sorğuda

en: %1$s match in <strong>%2$s</strong> | %1$s matches in <strong>%2$s</strong>
az[0]: <strong>%2$s</strong> cədvəlində %1$s uyğunluq
az[1]: <strong>%2$s</strong> cədvəlində %1$s uyğunluq

en: %B %d, %Y at %I:%M %p
az: %d %B, %Y saat %H:%M

en: %d is not valid row number.
az: %d keçərli sətir sayı deyil.

en: %d object(s) created.
az: %d obyekt yaradıldı.

en: %d table(s)
az: %d cədvəl

en: %d total
az: cəmi %d

en: %s days, %s hours, %s minutes and %s seconds
az: %s gün, %s saat, %s dəqiqə və %s saniyə

en: %s has been disabled for this MySQL server.
az: %s motoru bu serverde söndürülmüşdür.

en: %s is available on this MySQL server.
az: %s bu MySQL serverində vardır.

en: %s is the default storage engine on this MySQL server.
az: %s bu MySQL serverinde esas depolama motoru olaraq qurulmuşdur.

en: %s table | %s tables
az[0]: %s cədvəl
az[1]: %s cədvəl

en: 'percona' found in version_comment
az: 'percona' version_comment içində tapıldı

en: 'source' found in version_comment
az: 'source', version_comment içində tapıldı

en: (continued)
az: (davamı)

en: + Add a new primary key column
az: + Yeni birinci dərəcəli açar sütunu əlavə et

en: , latest stable version:
az: , son stabil versiya:

en: <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> match | <strong>Total:</strong> <em>%count%</em> matches
az[0]: <strong>Cəmi:</strong> <em>%count%</em> uyğunluq
az[1]: <strong>Cəmi:</strong> <em>%count%</em> uyğunluq

en: A BLOB column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) bytes, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value
az: Ən çox 16,777,215 (2^24 - 1) bayt uzunluğunda BLOB sütünü, dəyərin uzunluğunu göstərən üç-baytlıq prefiks ilə saxlanılır

en: A BLOB column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) bytes, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value
az: Ən çox 255 (2^8 - 1) bayt uzunluğunda BLOB sütünü, dəyərin uzunluğunu göstərən bir-baytlıq prefiks ilə saxlanılır

en: A BLOB column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) bytes, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value
az: Ən çox 4,294,967,295 və ya 4GiB (2^32 - 1) bayt uzunluğunda BLOB sütünü, dəyərin uzunluğunu göstərən dörd-baytlıq prefiks ilə saxlanılır

en: A BLOB column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) bytes, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value
az: Ən çox 65,535 (2^16 - 1) bayt uzunluğunda BLOB sütünü, dəyərin uzunluğunu göstərən iki-baytlıq prefiks ilə saxlanılır

en: A TEXT column with a maximum length of 16,777,215 (2^24 - 1) characters, stored with a three-byte prefix indicating the length of the value in bytes
az: Ən çox 16,777,215 (2^24 - 1) simvol uzunluğunda TEXT sütunu, baytlarda dəyərin uzunluğunu göstərən üç-baytlıq prefiksdə saxlanır

en: A TEXT column with a maximum length of 255 (2^8 - 1) characters, stored with a one-byte prefix indicating the length of the value in bytes
az: Ən çox 255(2^8 - 1) simvol uzunluğunda TEXT sütunu, saxlanılan bir-baytlıq prefiks baytlarda qiymətin uzunluğunu göstərir

en: A TEXT column with a maximum length of 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) characters, stored with a four-byte prefix indicating the length of the value in bytes
az: Ən çox 4,294,967,295 or 4GiB (2^32 - 1) simvol uzunluğunda TEXT sütunu, baytlarda dəyərin uzunluğunu göstərən dörd-baytlıq prefiks ilə saxlanır

en: A TEXT column with a maximum length of 65,535 (2^16 - 1) characters, stored with a two-byte prefix indicating the length of the value in bytes
az: Ən çox 65,535 (2^16 - 1) simvol uzunluğunda TEXT sütunu, baytlarda dəyərin uzunluğunu göstərən iki-baytlıq prefiks ilə saxlanılır

en: A collection of points
az: Nöqtələr çoxluğu

en: A date and time combination, supported range is %1$s to %2$s
az: Tarix və saat kombinasiyası, dəstəklənən aralıq %1$s ilə %2$s arası

en: A date, supported range is %1$s to %2$s
az: Bir tarix, dəstəklənən aralıq %1$s ilə %2$s arası

en: A dropdown will be used if fewer items are present.
az: Az olarsa açılan menu istifadə olunacaq.

en: A fatal JavaScript error has occurred. Would you like to send an error report?
az: Önəmli JavaScript xətası yarandı. Xəta hesabatı yollamaq istəyirsiniz?

en: A newer version of phpMyAdmin is available and you should consider upgrading. The newest version is %s, released on %s.
az: phpMyAdmin-in yeni versiyası vardır və yeniləməyi düşünmlisiniz, Yeni versiya %s, %s tarixində yayımlanıb.

en: A point in 2-dimensional space
az: 2 ölçülü fəzada bir nöqtə

en: A polygon
az: Poliqon

en: A primary key has been added on %s.
az: %s üzərinə Birinci Dərəcəli Açar əlavə edildi.

en: A single value chosen from a set of up to 64 members
az: 64 üzvə qədər olan bir qrupdan seçilən tək bir dəyərdir

en: A time, range is %1$s to %2$s
az: Bir saat, aralığı %1$s ilə %2$s arası

en: A user-friendly description of this server. Leave blank to display the hostname instead.
az: Serverin rahat başa düşülən açıqlaması. Hostadını göstərmək üçün boş buraxın.

en: A variable-length (%s) string, the effective maximum length is subject to the maximum row size
az: Dəyişən uzunluq (%s) sətri, ən çox sətir ölçüsü effektiv maksimum uzunluq mövzusudur

en: A year in four-digit (4, default) or two-digit (2) format, the allowable values are 70 (1970) to 69 (2069) or 1901 to 2155 and 0000
az: Dörd rəqəmli il(susmaya görə, 4) bir il və ya iki rəqəmli(2) formatında, icazə verilən qiymətlər 70(1970) ilə 69(2069) arası ya da 1901 ilə 2155 arası və 0000

en: AUTO_INCREMENT for table
az: Cədvəl üçün AUTO_INCREMENT

en: Aborted
az: Dayandırılmış Əlaqələr

en: Aborted client rate is at %s, this value should be less than 1 per hour
az: Dayandırılan kliyentlərin nisbəti %s, bu dəyər saat başına birdən az olmamalıdır

en: Access denied!
az: Giriş Təsdiq Edilmədi!

en: Action
az: Fəaliyyətlər

en: Actions
az: Fəaliyyətlər

en: Activate now
az: İndi aktivləşdir

en: Activate tracking for %s
az: %s üçün izləməni aktiv et

en: Active options
az: Aktiv seçimlər

en: Add
az: Əlavə et

en: Add %d value(s)
az: %d qiymət əlavə et

en: Add %s column(s)
az: %s sütunu əlavə et

en: Add %s column(s) to index
az: İndeksə %s sütun əlavə et

en: Add %s statement
az: %s ifadəsi əlavə et

en: Add AUTO_INCREMENT value
az: AUTO_INCREMENT dəyəri əlavə et

en: Add a linestring
az: Sətir sırası əlavə et

en: Add a new server
az: Yeni server əlavə et

en: Add a point
az: Nöqtə əlavə et

en: Add a polygon
az: Poliqon əlavə et

en: Add an inner ring
az: Daxili halqa əlavə et

en: Add an option for column "%s".
az: "%s" sütunu üçün seçim əlavə edin.

en: Add bookmark
az: Əlfəcin əlavə et

en: Add chart
az: Diaqram əlave et

en: Add column
az: Sütun əlavə et

en: Add columns to central list
az: Sütunları orta siyahıya əlavə et

en: Add event
az: Hadisə əlavə et

en: Add geometry
az: Həndəsə əlavə et

en: Add index
az: İndeks əlavə et

en: Add new column
az: Yeni sütun əlavə et

en: Add parameter
az: Parametr əlavə et

en: Add prefix
az: Prefiks əlavə et

en: Add prefix to table
az: Cədvələ prefiks əlavə et

en: Add primary key
az: Birinci dərəcəli açar əlavə et

en: Add privileges on the following database(s):
az: Aşağıdakı verilənlər baza(ları)sı üçün səlahiyyət müəyyən et:

en: Add privileges on the following table:
az: Aşağıdakı cədvəl üçün səlahiyyətləri müəyyən et:

en: Add routine
az: Rutin əlavə et

en: Add search conditions (body of the "where" clause):
az: Axtarış şərtlərini əlavə edin ("where" ifadəsinin əsas mətni):

en: Add statements:
az: İfadələri əlavə et:

en: Add this series
az: Bu ardıcıllığı əlavə et

en: Add to Favorites
az: Favoritlərə əlavə et

en: Add to central columns
az: Orta siyahılara əlavə et

en: Add trigger
az: Trigger əlavə et

en: Add user group
az: İstifadəçi qrupları əlavə et

en: Additional custom header comment (\n splits lines):
az: Əlavə özəl başlıq şərhi (\n sətirləri bölür):

en: Additional search criteria
az: Əlavə axtarış kriteriyası

en: Administration
az: Administrasiya

en: Advanced server configuration, do not change these options unless you know what they are for.
az: İləri səviyyə server konfiqurasiyası, nə olduqlarını bilmirsinizsə bunları dəyişdirməyin.

en: Advisor
az: Müşavir

en: Advisor system
az: Müşavir sistemi

en: Affected rows:
az: Təsirlənən sətirlər:

en: All
az: Hamısı

en: All status variables
az: Bütün status dəyişənləri

en: Allow login to any MySQL server
az: Hər hansı bir MySQL serverinə qoşulmağa icazə ver

en: Allow logins without a password
az: Parolsuz girişlərə icazə verin

en: Allow to display all the rows
az: Bütün sətirləri göstərməyə icazə ver

en: Allow users to customize this value
az: Bu dəyəri fərdiləşdirmək üçün istifadəçilərə icazə ver

en: Allows adding users and privileges without reloading the privilege tables.
az: Səlahiyyət cədvəllərini yenidən yükləmədən yeni istifadəçilərin və səlahiyyətlərin əlavə edilməsinə icazə verir.

en: Allows altering and dropping stored routines.
az: Saxlanan rutinlərinlərin dəyişdirilməsinə və ləğv edilməsinə icazə verir.

en: Allows altering the structure of existing tables.
az: Mövcud olan cedvellerin strukturunu deyişdirmeye icaze verir.

en: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.
az: Allows connecting, even if maximum number of connections is reached; Required for most administrative operations like setting global variables or killing threads of other users.

en: Allows creating new databases and tables.
az: Yeni bazalar ve cədvəllər qurmağa icazə verir.

en: Allows creating new tables.
az: Yeni cədvəllər qurmağa icazə verir.

en: Allows creating new views.
az: Yeni görünüşlər qurmağa icazə verir.

en: Allows creating stored routines.
az: Saxlanan rutinlər yaratmağa icazə verir.

en: Allows creating temporary tables.
az: Keçici cədvəllər qurmağa icazə verir.

en: Allows deleting data.
az: Məlumat silməyə icazə verir.

en: Allows dropping databases and tables.
az: Bazaları və cədvəlləri ləğv etməyə icazə verir.

en: Allows dropping tables.
az: Cədvəlləri ləğv etməyə icazə verir.

en: Allows executing stored routines.
az: Saxlanan rutinlərin icra edilməsinə icazə verir.

en: Allows the user to ask where the slaves / masters are.
az: Gives the right to the user to ask where the slaves / masters are.

en: Alter table order by
az: Cedvel sırasına buna göre yeniden qur

en: Always expand query messages
az: Sorğu mesajlarını həmişə genişlət

en: Always send error reports
az: Hər zaman xəta hesabatları göndər

en: An account already exists with the same username but possibly a different hostname.
az: Hesab eyni istifadəçi adıyla mövcuddur, ancaq fərqli host adıyla ola bilər.

en: An entry with this name already exists.
az: Bu adda onsuzda giriş var.

en: An error has been detected and an error report has been automatically submitted based on your settings.
az: Xəta aşkarlandı və seçimləriniz əsasında xəta hesabatı göndərildi.

en: An error has been detected and an error report has been generated but failed to be sent.
az: Xəta aşkarlandı və xəta hesabatı yaradıldı, ancaq göndərilməsi uğursuz oldu.

en: An error has occurred while loading the navigation display
az: Naviqasiya görüntüsü yüklənərkən xəta baş verdi

en: An index has been added on %s.
az: %s üzərinə indeks əlavə edildi.

en: An internal relation is not necessary when a corresponding FOREIGN KEY relation exists.
az: FOREIGN KEY bağlantısının yerini tutan bir bağlantı varkən daxili bağlantı yaratmaq mümkün deyildir.

en: Analyse query
az: Sorğunu analiz et

en: Analysing & loading logs. This may take a while.
az: Loglar analiz olunur və yüklənir. Bu bir az çəkə bilər.

en: Analysing logs
az: Loglar analiz edilir

en: Analyze
az: Analiz et

en: Analyze table
az: Cədvəli analiz et

en: Analyzing…
az: Analiz edilir…

en: And:
az: Və:

en: Any
az: Hər hansı

en: Any host
az: Hər hansı host

en: Any user
az: Hər hansı istifadəçi

en: Appearance settings
az: Mövzu ayarları

en: Apply
az: Təsdiqlə

en: April
az: Aprel

en: Are you sure?
az: Əminsiniz?

en: As per your settings, they are being submitted currently, please be patient.
az: Hər tənzimləmələriniz kimi bunlar da hal-hazırda göndərilir, zəhmət olmasa səbirli olun.

en: Ascending
az: Artan sırada

en: Ask before sending error reports
az: Xəta hesabatı göndərməzdən əvvəl soruş

en: Attributes
az: Xüsusiyyətlər

en: Aug
az: Avq

en: August
az: Avqust

en: Authentication
az: İdentifikasiya

en: Authentication method to use.
az: İstifadə üçün identifikasiya metodu.

en: Authentication settings.
az: İdentifikasiya tənzimləmələri.

en: Automatic recovery mode
az: Avtomatik qurtarma rejimi

en: Automatically create versions
az: Avtomatik olaraq verisyaları yarat

en: Automatically send report next time
az: Hesabatı növbəti dəfə avtomatik olaraq birbaşa göndər

en: Available memory on this host: %s
az: Hostdakı istifadə oluna bilən yaddaş: %s

en: Average load
az: Ortalama yükləmə

en: B
az: Bayt

en: Back
az: Geri

en: Bad parameters!
az: Pis parametrlər!

en: Bad type!
az: Pis tip!

en: Because of its length,<br> this column might not be editable.
az: Uzun olduğuna görə,<br> bu sütun redaktə edilməyə bilər.

en: Binary - do not edit
az: Binary - deyişiklik etme

en: Binary log
az: Binar logu

en: Bookmark
az: Əlfəcin

en: Bookmark %s has been created.
az: Əlfəcin %s yaradıldı.

en: Bookmark not created!
az: Əlfəcin yaradıla bilmədi!

en: Bookmark table
az: Əlfəcin cədvəli

en: Bookmark this SQL query
az: Bu SQL sorğusunu işarələ

en: Bookmark this SQL query:
az: Bu SQL sorğusunu bookmark-la:

en: Bookmarked SQL query
az: Bookmark-lanmış SQL sorğusu

en: Bookmarks
az: Əlfəcinlər

en: Both
az: Hər ikisi

en: Browse
az: Göz at

en: Browse your computer:
az: Kompüterindən seç:

en: Browsing
az: Gözdən keçirilir

en: Buffered memory
az: Bufer yaddaşı

en: Build Query
az: Sorğu yarat

en: Bytes received
az: Alınan bayt

en: Bytes sent
az: Göndərilmiş bayt

en: CHAR textarea columns
az: CHAR mətn sahələri sütunları

en: CHAR textarea rows
az: CHAR mətn sahələri sətirləri

en: CREATE DATABASE before copying
az: Koçürmədən əvvəl VERİLƏNLƏR BAZASI yarat(CREATE DATABASE)

en: CSV
az: CSV verilenleri

en: CSV for MS Excel
az: MS Excel verilenleri üçün CSV

en: Cached memory
az: Keş edilmiş yaddaş

en: Cached swap
az: Keş olunmuş mübadilə

en: Calls
az: Zənglər

en: Can't copy table to same one!
az: Cedveli eynisinin üzerine kopyalaya bilmerem!

en: Can't rename index to PRIMARY!
az: İndeksi Birinci dərəcəli (PRIMARY) olaraq yenidən adlandıra bilməzsiniz!

en: Cancel
az: Ləğv et

en: Cancel request
az: İstəyi ləğv et

en: Cannot connect: invalid settings.
az: Əlaqə qurula bilmir: yalnış tənzimləmə.

en: Cannot copy database to the same name. Change the name and try again.
az: Eyniadlı məlumat bazasını kopyalamaq mümkün deyil. Adı dəyişin və yenidən cəhd edin.

en: Cannot log in to the MySQL server
az: MySQL serverinə giriş etmək olmur

en: Central columns
az: Orta sütunlar

en: Change
az: Dəyişdir

en: Change or reconfigure master server
az: Master Serveri dəyişdir və ya yenidən konfiqurasiya et

en: Change password
az: Parolu Dəyişdir

en: Change settings
az: Dəyişdirmə tənzimləmələri

en: Change to %s
az: %s buna dəyiş

en: Character set of the file
az: Faylın kodlaşdırması(charset)

en: Character set of the file:
az: Faylın Charset-i:

en: Charsets
az: kodlaşdırma

en: Chart
az: Diaqram

en: Chart Title
az: Diaqram başlığı

en: Chart columns
az: Diaqram sütunları

en: Chart title
az: Diaqram başlığı

[ctx: Chart type]
en: Area
az: Sahə

[ctx: Chart type]
en: Bar
az: Çubuq

[ctx: Chart type]
en: Column
az: Sütun

[ctx: Chart type]
en: Line
az: Xətt

[ctx: Chart type]
en: Pie
az: Dairəvi diaqram

[ctx: Chart type]
en: Spline
az: Əyri

[ctx: Chart type]
en: Timeline
az: Vaxt qrafiki

en: Check
az: Yoxlama

en: Check config file permissions
az: Config faylları üçün icazələri yoxla

en: Check for latest version
az: Son versiyanı yoxla

en: Check privileges for database "%s".
az: "%s" bazası üçün səlahiyyətləri gözdən keçir.

en: Check table
az: Cədvəli yoxla

en: Choose "GeomFromText" from the "Function" column and paste the string below into the "Value" field.
az: "Function" sütunundan "GeomFrromText"-i seçin və "Value" sahəsinə alta sətri yapışdırın.

en: Choose column to display
az: Göstərmək üçün sütun seçin

en: Choose column to display:
az: Göstərmək üçün sütun seçin:

en: Choose which details to show in the database structure (list of tables).
az: Hansı detalların baza strukturunda(cədvəllərin siyahısında) göstəriləcəyini seçin.

en: Clear
az: Təmizlə

en: Clear fast filter
az: Sürətli filtri təmizlə

en: Click
az: Kliklə

en: Click reset zoom button to come back to original state.
az: Orjinal vəziyyətə qayıtmaq üçün yaxınlaşdırmağı sıfırla düyməsinə klikləyin.

en: Click to dismiss this notification
az: Bu bildirişi rədd etmək üçün klikləyin

en: Click to sort results by this column.
az: Nəticələri bu sütuna görə sıralamaq üçün klikləyin.

en: Click to sort.
az: Sıralamaq üçün klikləyin.

en: Click to toggle
az: Dəyişmək üçün tıklayın

en: Close
az: Bağla

en: Closed
az: Bağlı

en: Collation
az: Qarşılaşdırma

en: Collation:
az: Qarşılaşdırma:

en: Column
az: Sütun

en: Column %s has been dropped.
az: %s sütunu ləğv edildi.

en: Column maximum:
az: Maksimum Sütun:

en: Column minimum:
az: Minimum Sütun:

en: Column names
az: Sütun adları

en: Column names in first row
az: İlk sətirdəki sütun adları

en: Column names:
az: Sütun adları:

en: Column selector
az: Sütun seçici

en: Column-specific privileges
az: Sütuna xas Səlahiyyətlər

en: Column:
az: Sütun:

en: Columns
az: Sütunlar

en: Columns enclosed with
az: Sütunların əhatə edildiyi işarə

en: Columns escaped with
az: Sahələrin escape edildiyi işarə

en: Columns separated with:
az: Sütunlar bununla ayrılıb:

en: Columns terminated with
az: Sütunlar bununla sonlandırılıb(Columns terminated by)

en: Command
az: Komanda Tipi

en: Comment
az: Şərh

en: Comment:
az: Şərh:

en: Comments
az: Şərhlər

en: Composite with:
az: Bununla birləşmiş:

en: Compress connection to MySQL server.
az: MySQL server bağlantısını sıxışdır(kompress).

en: Compress gzip exports on the fly without the need for much memory; if you encounter problems with created gzip files disable this feature.
az: Daha çox yaddaşa ehtiyac qalmadan gzip eksportları anında sıxışdırır; əgər gzip faylları yaratmaqda problemlərlə qarşılaşarsanız bu özəlliyi deaktiv edin.

en: Compress on the fly
az: Anında sıxışdır

en: Compression
az: Sıxışdırma

en: Compression:
az: Sıxışdırma:

en: Configurable menus
az: Konfiqurasiyası dəyişdirilə bilən menyular

en: Configuration file
az: Konfiqurasiya faylı

en: Configuration saved.
az: Konfiqurasiya yaddaşa verildi.

en: Confirm
az: Təsdiqlə

en: Confirm DROP queries
az: DROP sorğularını təsdiqlə

en: Connection for controluser as defined in your configuration failed.
az: Konfiqurasiya faylınızda göstərilmiş idarəetmə istifadəçiləri üçün qoşulma uğursuz oldu.

en: Connections
az: Əlaqələr

en: Connections / Processes
az: Əlaqələr / Proseslər

en: Console
az: Konsol

en: Containing the word:
az: İçərisində bu söz var:

en: Content of table @TABLE@
az: @TABLE@ cədvəlinin məzmunu

en: Continue
az: Davam

en: Continued table caption
az: Davam edən cədvəl başlığı

en: Contribute
az: Kömək etmək

en: Control host
az: Nəzarət serveri

en: Control port
az: Nəzarət portu

en: Copy column name.
az: Sütun adını kopyala.

en: Copy database to
az: Verilənlər Bazasını buraya kopyala

en: Copy table with prefix
az: Cədvəli prefiks ilə birgə kopyala

en: Could not add %1$s as they already exist in central list!
az: Mərkəzi siyahıda olduğu üçün %1$s əlavə edilə bilmədi!

en: Could not add columns!
az: Sütunlar əlavə oluna bilmədi!

en: Could not connect to the database server!
az: Verilənlər Bazası serverinə bağlana bilmədi!

en: Could not load default configuration from: %1$s
az: İlkin konfiqurasiya burdan yüklənə bilmədi: %1$s

en: Could not load import plugins, please check your installation!
az: İmport pluqini yüklənmədi, zəhmət olmasa quraşdırmanı yoxlayın!

en: Could not load the progress of the import.
az: İmport prosesinin iləriləmə vəziyyəti yüklənə bilmədi.

en: Could not remove columns!
az: Stünlar silinə bilmədi!

en: Could not save favorite table!
az: Favorit cədvəli yaddaşa verilə bilmədi!

en: Could not save recent table!
az: Sonuncu cədvəl yaddaşa verilə bilmədi!

en: Count
az: Sayı

en: Create
az: Yarat

en: Create a page and save to it
az: Səhifə yarat və ona yaddaşa ver

en: Create bookmark
az: əlfəcin yarat

en: Create composite index
az: Kompleks indeks yarat

en: Create database
az: Verilənlər Bazası yarat

en: Create database with same name and grant all privileges.
az: Eyni adda baza yarat və bütün səlahiyyətləri ver.

[ctx: Create new column]
en: New
az: Yeni

[ctx: Create new database]
en: New
az: Yeni

[ctx: Create new event]
en: New
az: Yeni

[ctx: Create new function]
en: New
az: Yeni

[ctx: Create new index]
en: New
az: Yeni

[ctx: Create new procedure]
en: New
az: Yeni

[ctx: Create new table]
en: New
az: Yeni

[ctx: Create new trigger]
en: New
az: Yeni

[ctx: Create new user]
en: New
az: Yeni

[ctx: Create new view]
en: New
az: Yeni

en: Create single-column index
az: Tək-sütun indeksi yarat

en: Create table
az: Cədvəl yarat

en: Create the following table
az: Göstərilən cədvəli yarat

en: Create version
az: Versiya yarat

en: Create view
az: Görünüş yarat

en: Created
az: Yaradıldı

en: Creation
az: Quruluş

en: Creation/Update/Check dates
az: Quruluş/Deyişdirilme/Yoxlama tarixleri

en: Creation:
az: Yaradılma:

en: Criteria:
az: Kriteriya:

en: Current amount of Questions: %s
az: Cari sualların sayı: %s

en: Current query cache size: %s
az: Cari sorğu keşinin ölçüsü: %s

en: Current settings
az: Cari Seçimlər

en: Current version: %s
az: Cari versiya: %s

en: Custom - display all possible options
az: Fərdi - Mümkün bütün seçimləri göstər

en: Custom - display all possible options to configure
az: Fərdi - Konfiqurasiya üçün mümkün bütün seçimləri göstər

en: Customize appearance of the navigation panel.
az: Naviqasiya panelinin mövzusun(tema) dəyiş.

en: Customize browse mode.
az: Browse rejimini özəlləşdir.

en: Customize default common import options.
az: Susmaya görə ümumi import seçimlərini özəlləşdir.

en: Customize default export options.
az: Susmaya görə olan eksport seçimlərini özəlləşdirin.

en: Customize default options
az: Susmaya görə olan seçimləri fərdiləşdir

en: Customize default options.
az: Susmaya görə olan seçimləri özəlləşdir.

en: Customize edit mode.
az: Redaktə modunu özəlləşdir.

en: Customize startup page.
az: Başlanğıc səhifəsini fərdiləşdir.

en: Customize text input fields.
az: Mətn daxiletmə sahəsini fərdiləşdir.

en: Data
az: Məlumat

en: Data creation options
az: Verilən yaratma seçimləri

en: Data dump options
az: Data Dump seçimləri

en: Data files
az: Məlumat(Data) faylları

en: Data only
az: Sadəcə məlumat

en: Data point content
az: Verilən nöqtə məzmunu

en: Data:
az: Verilən:

en: Database
az: Verilənlər Bazası

en: Database %1$s has been copied to %2$s.
az: %1$s verilənlər bazası %2$s verilənlər bazasına köçürüldü.

en: Database %1$s has been created.
az: %1$s verilənlər bazası yaradıldı.

en: Database %1$s has been renamed to %2$s.
az: %1$s verilənlər bazasının adı %2$s adına dəyişdirildi.

en: Database %s has been dropped.
az: %s bazası ləğv edildi.

en: Database Log
az: Verilənlər Bazası Logları

en: Database client version:
az: Verilənlər Bazası kliyent versiyası:

en: Database comment
az: Verilənlər bazası şərhi

en: Database level tabs
az: Verilənlər Bazaları səviyyə pəncərələri

en: Database name
az: Verilənlər Bazasının adı

en: Database name template
az: Verilənlər Bazası adı Şablonu

en: Database operations
az: Verilənlər Bazası əməliyyatları

en: Database seems to be empty!
az: Verilənlər Bazası boş olaraq görsənir!

en: Database server
az: Verilənlər Bazası Serveri

en: Database structure
az: Verilənlər Bazasının strukturu

en: Database-specific privileges
az: Verilənlər Bazasına Məxsus Səlahiyyətlər

en: Database:
az: Verilənlər Bazası:

en: Databases
az: Verilənlər Bazaları

en: Databases display options.
az: Verilənlər Bazasını görüntülənməsi seçimləri.

en: Databases statistics
az: Verilənlər Bazası Statistikaları

en: Date
az: Tarix

en: Deactivate now
az: İndi deaktivləşdir

en: Deactivate tracking for %s
az: %s üçün izləməni deaktiv et

en: Dec
az: Dek

en: December
az: Dekabr

en: Default
az: İlkin vəziyyət

en: Default language
az: Susmaya görə dil

en: Default server
az: Susmaya görə server

en: Default theme %s not found!
az: İlkin tema %s tapılmadı!

en: Default title
az: Susmaya görə başlıq

en: Definer
az: Təyinedici

en: Definition
az: Tərif

en: Defragment table
az: Cədvəli birləşdir(defragment)

en: Delayed inserts
az: gecikmiş əlavələr

en: Delete
az: Sil

en: Delete bookmark
az: Əlfəcini sil

en: Delete data or table
az: Cədvəl və ya veriləni sil

en: Delete entry from tracking report?
az: İzləmə Hesabatından giriş silinsinmi?

en: Delete page
az: Səhifəni sil

en: Delete the matches for the %s table?
az: %s cədvəli üçün uyğunlaşmalar silinsinmi?

en: Delete the table (DROP)
az: Cədvəli sil(DROP)

en: Delete tracking
az: İzləməni sil

en: Delete tracking data for these tables?
az: Bu cədvəllər üçün izləmə verilənləri silinsin?

en: Delete tracking data for these versions?
az: Bu versiyalar üçün izləmə verilənləri silinsin?

en: Delete tracking data for this table?
az: Cədvəl üçün izləmə verilənlərini silinsinmi?

en: Delete tracking data for this version?
az: Bu versiya üçün izləmə verilənləri silinsin?

en: Delete tracking data row from report
az: Hesabatdan izlənən verilən sətirini sil

en: Deleting
az: Silinir

en: Deleting %s
az: %s silinir

en: Deleting tracking data
az: İzləmə verilənləri silinir

en: Descending
az: Azalan sırada

en: Description
az: Haqqında

en: Designer
az: Dizayner

en: Designer and creation of PDFs
az: PDF-lərin dizayneri və yaradılması

en: Detailed profile
az: Detallı profil

en: Details
az: Təfsilatları

en: Details…
az: Detallar…

en: Differential
az: Ayırıcı

en: Direction
az: İstiqamət

en: Disable %s
az: Söndürmək %s

en: Disable multi table maintenance
az: MultiCədvəl baxımı(təmir) deaktiv

en: Disable some of the warnings shown by phpMyAdmin.
az: phpMyAdmin tərəfindən göstərilən bəzi xəbərdarlıqları deaktiv et.

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Display
az: Göstər

en: Display Features
az: Xüsusiyyətləri göstər

en: Display chart
az: Diaqram göstər

en: Display columns table
az: Görünüş sütunları cədvəli

en: Display comments
az: Şərhləri göstər

[ctx: Display format]
en: Table
az: Cədvəl

en: Display order:
az: Görünüş sırası:

en: Display relational schema
az: Əlaqəli sxemi göstər

en: Display server choice at the top of the navigation panel.
az: Naviqasiya panelinin yuxarısında server seçimini göstər.

en: Displaying Column Comments
az: Sütun Qısa İzahatını Dəyişdir

en: Displays a clickable thumbnail. The options are the maximum width and height in pixels. The original aspect ratio is preserved.
az: Displays a clickable thumbnail; options: width,height in pixels (keeps the original ratio).

en: Displays a link to download this image.
az: Bu rəsmi endirmək üçün linki göstərir.

en: Displays a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second option is a title for the link.
az: Linki göstərir; sütun fayl adını ehtiva edir. Birinci seçim "https://www.example.com/" kimi URL prefiksidir. İkinci seçim isə link başlığıdır.

en: Displays a part of a string. The first option is the number of characters to skip from the beginning of the string (Default 0). The second option is the number of characters to return (Default: until end of string). The third option is the string to append and/or prepend when truncation occurs (Default: "…").
az: Only shows part of a string. First option is an offset to define where the output of your text starts (Default 0). Second option is an offset how much text is returned. If empty, returns all the remaining text. The third option defines which chars will be appended to the output when a substring is returned (Default: …) .

en: Displays an image and a link; the column contains the filename. The first option is a URL prefix like "https://www.example.com/". The second and third options are the width and the height in pixels.
az: Bir rəsm və link göstərir, sütun fayl adını özündə ehtiva edir; ilk seçim "https://domain.com/" kimi URL prefiksidir, ikinci və üçüncü seçim isə piksel olaraq eni və hündürlüyü göstərir.

en: Distinct values
az: Fərdi qiymətlər

en: Divided by %s
az: %s tərəfindən bölən

en: Do a "query by example" (wildcard: "%")
az: "Nümunəyə görə sorğu" göndərin (xüsusi işarə: "%")

en: Do a "query by example" (wildcard: "%") for two different columns
az: İki fərqli sütun üçün "nümunə ilə sorğu" (wildcard: "%")

en: Do not change the password
az: Parolu dəyişdirmə

en: Do not import empty rows
az: Boş sətirləri import etmə

en: Do not use <code>AUTO_INCREMENT</code> for zero values
az: Sıfır qiymətləri üçün <code>AUTO_INCREMENT</code> istifadə etmə

en: Do not use AUTO_INCREMENT for zero values
az: Sıfır qiymətləri üçün AUTO_INCREMENT qiyməti istifadə etmə

en: Do you have any column which can be split into more than one column? For example: address can be split into street, city, country and zip.
az: Birdən çox sütuna bölünə bilən hər hansı bir sütunununuz varmı? Məsələn: ünvanlar küçə, şəhər, ölkə və poçt koduna ayrıla bilər.

en: Do you really want to RESET SLAVE?
az: SLAVE-i SIFIRLAMAQ istəyirsinizmi?

en: Do you really want to delete the search "%s"?
az: "%s" axtarışını silmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Do you really want to delete the selected items?
az: Seçilmiş olanları silmək istədiyinizdən əminsinizmi?

en: Do you really want to delete this bookmark?
az: Bu əlfəcini silmək istədiyinizə əminsinizmi?

en: Do you really want to delete this central column?
az: Bu mərkəzi sütunu silmək istədiyinizə əminsinizmi?

en: Do you really want to delete user group "%s"?
az: "%s" istifadəçi qrupunu silmək istədiyinzdən əminsinizmi?

en: Do you really want to execute "%s"?
az: "%s" sorğusunu icra etmək istəyirsiniz?

en: Do you really want to execute the following query?
az: Aşağıdakı sorğunu icra etmək istədiyinizə əminsinizmi?

en: Do you really want to revoke the selected user(s) ?
az: Seçilən istifadəçiləri ləğv etmək istədiyinizə əminsinizmi?

en: Do you want to copy encryption key?
az: Şifrələmə açarını kopyalamaq istəyirsinizmi?

en: Do you want to save the changes to the current page?
az: Bu səhifədə dəyişiklikləri yaddaşa vermək istəyirsiniz?

en: Documentation
az: Dokumentasiya

en: Done
az: Hazırdır

en: Double click
az: İki dəfə tıklayın

en: Double-click to copy column name.
az: Sütun adını kopyalamaq üçün iki dəfə klikləyin.

en: Download
az: Endir

en: Drag to reorder.
az: Yenidən düzənləmək üçün sürükləyin.

en: Drop
az: Ləğv et

en: Drop the database (DROP)
az: Verilənlər Bazasını sil(DROP)

en: Drop the databases that have the same names as the users.
az: İstifadəçilərlə eyni adlı verilənlər bazalarını ləğv et.

en: Dropping Foreign key.
az: İkinci dərəcəli açarı at.

en: Dump has been saved to file %s.
az: Sxem %s faylına qeyd edildi.

en: Dumping data for table
az: Sxemi çıxarılan cedvel

en: During current session
az: Cari sessiya ərzində

en: ENUM/SET editor
az: ENUM/SET redaktoru

en: Each point represents a data row.
az: Hər nöqtə bir verilən sətrini təmsil edir.

en: Edit
az: Redaktə et

en: Edit ENUM/SET values
az: ENUM/SET dəyərlərini redaktə et

en: Edit event
az: Hadisəni redaktə et

en: Edit index
az: İndeksi redaktə et

en: Edit mode
az: Redaktə rejimi

en: Edit next row
az: Bir sonrakı setre keç

en: Edit routine
az: Proseduranı redaktə et

en: Edit trigger
az: Triggeri redaktə et

en: Edit user group
az: İstifadəçi qruplarını redaktə et

en: Edit user group: '%s'
az: İstifadəçi qrupunu redaktə et: '%s'

en: Edit view
az: Redaktə görünuşü

en: Edit/Insert
az: Redaktə et/Əlavə et

en: Effective
az: Effektiv

en: EiB
az: EB

en: Empty
az: Boşalt

en: Empty the table (TRUNCATE)
az: Cədvəli boşalt(TRUNCATE)

en: Enable %s
az: %s aktiv

en: Enable SSL for connection to MySQL server.
az: MySQL server əlaqəsi üçün SSL aktivləşdirir.

en: Enable {concurrent_insert} by setting it to 1
az: {concurrent_insert} dəyərini 1 edərək bunu aktivləşdirin

en: Enables check for latest version on main phpMyAdmin page.
az: Əsas phpMyAdmin səhifəsində son versiya yoxlamağı aktiv et.

en: Enclose export in a transaction
az: Tranzaksiya içində eksportu daxil et

en: Enclose table and column names with backquotes
az: Cədvəl və sütun adlarını tək dırnaq arasına al

en: Encryption key
az: Şifrələmə açarı

en: End of line
az: Sətir sonu

[ctx: End of recurring event]
en: End
az: Son

en: End of step
az: Addım sonu

en: Engines
az: Motorlar

en: Enter each value in a separate field.
az: Hər bir qiyməti ayrı sahəyə daxil edin.

en: Enter server connection parameters.
az: Server əlaqə parametrlərini daxil edin.

en: Entered captcha is wrong, try again!
az: Daxil edilən captcha yanlışdır, təkrar sınayın!

en: Error
az: Xəta

en: Error code: %s
az: Xəta Kodu: %s

en: Error management:
az: Xəta idarəetməsi:

en: Error resetting replication.
az: Replikasiyanı sıfırlama xətası.

en: Error starting replication.
az: Replikasiya başlatma xətası.

en: Error stopping replication.
az: Replikasiyanı dayandırma xətası.

en: Error text: %s
az: Xəta mətni: %s

en: Error while creating PDF:
az: PDF yaradılarkən xəta baş verdi:

en: Error while loading the search.
az: Axtarış yüklənərkən xəta baş verdi.

en: Error while moving uploaded file.
az: Yüklənən fayl daşınarkən xəta oldu.

en: Error.
az: Xəta.

en: Event
az: Hadisə

en: Event %1$s has been created.
az: %1$s hadisəsi yaradıldı.

en: Event %1$s has been modified.
az: %1$s hadisəsi dəyişdirildi.

en: Event name
az: Hadisə adı

en: Event scheduler status
az: Hadisə planlaşdırıcısının statusu

en: Event type
az: Hadisə tipi

en: Events
az: Hadisələr

en: Events:
az: Hadisələr:

en: Excel edition
az: Excel versiyası

en: Excel edition:
az: Excel versiyası:

en: Except
az: Xaric

en: Execute
az: İcra et

en: Execute at
az: Yerinə yetir

en: Execute every
az: Yerinə yetir; hər biri

en: Execute queries on Enter and insert new line with Shift + Enter. To make this permanent, view settings.
az: Enterə basaraq sorğuları icra edin və Shift+Enter ilə yeni sətir əlavə edin. Bunu həmişəlik etmək üçün  tənzimləmələrə baxın.

en: Execute this query again?
az: Bu sorğu təkrar icra olunsunmu?

en: Existing configuration file (%s) is not readable.
az: Mövcud konfiqurasiya faylı(%s) oxuna bilən deyil.

en: Expand
az: Genişlət

en: Expand/Collapse
az: Genişlət/Daralt

en: Explain
az: İzah Et

en: Explain SQL
az: SQL-i İzah Et

en: Explain output
az: Eksportu açıqla

en: Export
az: Eksport

en: Export method
az: Eksport metodu

en: Export relational schema
az: Əlaqəli sxemləri eksport et

en: Export table headers
az: Cədvəl başlıqlarını eksport et

en: Export table names
az: Cədvəl adlarını Eksport et

en: Export time in UTC
az: UTC olaraq eksport etmə vaxtı

en: Export type
az: Eksport tipi

en: Export views as tables
az: Görünüşləri cədvəl halında eksport et

en: Exporting databases from the current server
az: Cari serverdən Verilənlər Bazaları eksport edilir

en: Exporting rows from "%s" table
az: %s cədvəlindən sətirlər eksport edilir

en: Exporting tables from "%s" database
az: "%s" Verilənlər Bazasından cədvəllər eksport edilir

en: Extra
az: Əlavə

en: Failed
az: Uğursuz oldu

en: Failed attempts
az: Uğursuz Cəhdlər

en: Failed to get real row count.
az: Gerçək sətir sayını almaq mümkün olmadı.

en: Failed to read configuration file!
az: Konfiqurasiya faylını oxuma uğursuz oldu!

en: Failed to rename table %1$s to %2$s!
az: %1$s Cədvəl adını %2$s cədvəl adına dəyişdirmə yerinə yetirilə bilmədi!

en: Failed to write file to disk.
az: Faylı diskə yazma uğursuz oldu.

en: Favorite List is full!
az: Seçilmiş siyahı doludur!

en: Favorite tables
az: Favorit cədvəllər

en: Favorites
az: Favoritlər

en: Features
az: Özəllikləri

en: Feb
az: Fev

en: February
az: Fevral

en: File %s already exists on server, change filename or check overwrite option.
az: %s faylı serverdə onsuz da mövcuddur, ya faylın adını dəyişdir ya da üzərinə yazma variantlarını.

en: File could not be read!
az: Fayl oxuna bilmir!

en: File name template:
az: Fayl adı şablonu:

en: File upload stopped by extension.
az: Fayl yükləmə genişlənməsinə görə dayandırrıldı.

en: File was not an uploaded file.
az: Fayl yüklənilmiş bir fayl deyil.

en: Files
az: Fayllar

en: Filter
az: Filtr

en: Filter by category…
az: Kateqoriyaya görə filtrlə…

en: Filter queries by word/regexp:
az: Söz/düzənli ifadəyə görə sorğuları filtrlə:

en: Filter rows
az: Sətirləri filtrlə

en: Filters
az: Filtrlər

en: Find and replace
az: Tap və Əvəz et

en: Find and replace - preview
az: Tap və dəyişdir - önizləməsi

en: Find:
az: Tap:

[ctx: First page]
en: Begin
az: Başlanğıc

en: First step of normalization (1NF)
az: Normallaşdırmanın ilk addımı (1NF)

en: Flush the table (FLUSH)
az: Cədvəli təmizlə(FLUSH)

en: Following settings will be applied globally and reset to default on server restart:
az: Aşağıdakı ayarlar qlobal olaraq tətbiq ediləcək və server yenidən başlayanda ilkin vəziyyətinə sıfırlanacaq:

en: For default values, please enter just a single value, without backslash escaping or quotes, using this format: a
az: Başlanğıc deyer girerken, sadece deyeri girin, ters kesr escape-leme ya da dırnaqdan istifade etmeyin, bu formatı te'qib edin: a

en: Fr
az: C

en: Free memory
az: Boş yaddaş

en: Free swap
az: Boş mübadilə

en: Fri
az: Cüme

en: Friday
az: Cümə

en: From
az: Burdan

en: From general log
az: Ümumi logdan

en: From slow log
az: Yavaş logdan

en: Full texts
az: Tam Mətnlər

en: Fulltext
az: Tam metn (Fulltext)

en: Function
az: Funksiya

en: Functions
az: Funksiyalar

en: Functions:
az: Funksiyalar:

en: Garbled Data
az: Qarışıq Verilən

en: General
az: Ümumi

en: General relation features
az: Ümumi elaqe variantları

en: General settings
az: Ümumi ayarlar

en: Generate
az: Yarat

en: Generate password
az: Parol yarat

en: Generation Time:
az: Hazırlanma Vaxtı:

en: Geometry %d:
az: Həndəsə %d:

en: Get auto-saved query
az: Avto yaddaşa verilmiş sorğunu al

en: Get support
az: Dəstək almaq

en: GiB
az: QB

en: Git information missing!
az: Git informasiyası yoxdur!

en: Global
az: Qlobal

en: Global privileges
az: Qlobal səlahiyyətlər

en: Go
az: Davam

en: Go back to previous page
az: Evvelki sehifeye qayıt

en: Go back to this page
az: Bu sehifeye geri dön

en: Go to database: %s
az: %s Verilənlər Bazasına get

en: Go to link:
az: Bağlantıya get:

en: Go to table: %s
az: %s Cədvəlinə get

en: Grant
az: İcazə ver

en: Group name:
az: Qrup adı:

en: Group queries, ignoring variable data in WHERE clauses
az: Qrup sorğuları, WHERE içərisindəki dəyişkən dəyərləri göz ardı edildi

en: Hide browser transformation
az: Browser transformasiyasını gizlət

en: Hide databases
az: Verilənlər Bazalarını gizlət

en: Hide find and replace criteria
az: Axtar və Dəyişdir kriteriyalarını gizlət

en: Hide query box
az: Sorğu qutusunu gizlət

en: Hide search criteria
az: Axtarış kriteriyalarını gizlət

en: Hide search results
az: Axtarış nəticələrini gizlət

en: Hide table structure actions
az: Cədvəl strukturu əməliyyatlarını gizlət

en: Hide/Show all
az: Hamısını Göstər/Gizlət

en: History
az: Tarixçə

en: Home
az: Başlanğıc

en: Hour
az: Saat

en: Hovering over a point will show its label.
az: Nöqtənin üzərində durmaq etiketini göstərəcəkdir.

en: How many queries are kept in history.
az: Tarixdə nə qədər sorğu saxlanılacağıdır.

en: How to use
az: Necə istifadə etmək lazımdır

en: However on last run no data has been parsed, this usually means phpMyAdmin won't be able to finish this import unless you increase php time limits.
az: Sonuncu start zamanı məlumatlar emal edilmədi. Bir qayda olaraq bu o deməkdir ki, php skriptin icrası üçün məhdudiyyət yüksəldilməyənədək phpMyAdmin idxal prosesini bitirə bilməyəcək.

en: Icons
az: İkonlar

en: If you experience any problems please submit a bug report manually.
az: Əgər hər hansı problemlə qarşılaşsanız, zəhmət olmasa hesabatı əl ilə göndərin.

en: Ignore
az: Diqqətə Alma

en: Ignore All
az: Heç birin diqqətə alma

en: Import
az: İmport

en: Import defaults
az: Susmaya görə İmport

en: Import from file
az: Fayldan import et

en: Import has been successfully finished, %d query executed. | Import has been successfully finished, %d queries executed.
az[0]: İmport uğurla başa çatdı, %d sorğu yerinə yetirlidi.
az[1]: İmport uğurla başa çatdı, %d sorğu yerinə yetirlidi.

en: Import status
az: İmport statusu

en: Importing into the current server
az: Cari serverə import edilir

en: Importing into the database "%s"
az: "%s" Verilənlər Bazasına import edilir

en: Importing into the table "%s"
az: "%s" cədvəlinə import edilir

en: Improve table structure (Normalization):
az: Cədvəl strukturu yaxşılaşdır(Normallaşdırma):

en: Include table caption
az: Cedvel başlığını daxil et

en: Includes all privileges except GRANT.
az: GRANT-dan başqa bütün səlahiyyətlər daxildir.

en: Incomplete params
az: Natamam parametrlər

en: Incorrect IP address: %s
az: Yanlış İp adresi: %s

en: Incorrect value!
az: Yanlış dəyər!

en: Incorrect value:
az: Yanlış qiymət:

en: Index
az: İndeks

en: Index %s has been dropped.
az: %s indeksi ləğv edildi.

en: Index cache size
az: Indeks keş ölçüsü

en: Index name:
az: İndex adı&nbsp;:

en: Index type:
az: İndex tipi&nbsp;:

en: Indexes
az: Indeksler

en: Indexes for table
az: Cədvəl üçün indekslər

en: Information
az: İnformasiya

[ctx: Inline edit query]
en: Edit inline
az: Sətir içi redaktə

en: Inner ring %d:
az: Daxili halqa %d:

en: InnoDB is usually the better choice for table engines.
az: Cədvəl mühərrikləri üçün InnoDb adətən ən yaxşı seçimdir.

en: Insecure connection
az: Güvənli olmayan qoşulma

en: Insert
az: Əlavə et

en: Insert another new row
az: Teze bir setir daha gir

en: Insert as new row
az: Yeni sətir olaraq əlavə et

en: Inside column:
az: Daxili sütun:

en: Inside tables:
az: Cədvəldəkilər:

en: Instructions
az: Təlimatlar

en: Instructions/Setup
az: Təlimatlar/Tənzimləmələr

en: Insufficient space to save the file %s.
az: %s faylını saxlamaq üçün lazım olan yer çatışmır.

en: Internal relation
az: Daxili əlaqə

en: Invalid class name "%1$s", using default of "Node"
az: Uyğun olmayan sinif adı "%1$s", susmaya görə "Node" istifadə olunur

en: Invalid database:
az: Etibarsız Verilənlər Bazası:

en: Invalid routine type: "%s"
az: Səhv tip prosedurları: "%s"

en: Invalid server index: %s
az: Uyğun olmayan server indeksi: %s

en: Invalid table name:
az: Etibarsız cədvəl adı:

en: Is InnoDB disabled?
az: InnoDB deaktivləşsinmi?

en: Jan
az: Yan

en: January
az: Yanvar

en: Javascript must be enabled past this point!
az: Bu hissəni keçmək üçün Javascript aktiv olmalıdır!

en: Joins
az: Birləşmələr

en: Jul
az: İyul

en: July
az: İyul

en: Jump to Log table
az: Log cədvəlinə keç

en: Jun
az: İyun

en: June
az: İyun

en: Key cache
az: Açar keşi

en: Key should contain letters, numbers [em]and[/em] special characters.
az: Açarın tərkibində hərf, rəqəm [em]və[/em] xüsusi simvollar olmalıdır.

en: Keyname
az: Açar söz

en: KiB
az: KB

en: Kill
az: Söndür

en: Label
az: Etiket

en: Label key
az: Etiket açarı

en: Label key:
az: Etiket açarı:

en: Label:
az: Etiket:

en: Landscape
az: Landşaft

en: Language
az: Dil

en: Last check
az: En son yoxlama

en: Last check:
az: Ən son yoxlama:

[ctx: Last page]
en: End
az: Son

en: Last update
az: En son yenilenme

en: Last update:
az: Ən son yenilənmə:

en: Last version
az: Son versiya

en: Leave blank for no user preferences storage in database, suggested: [kbd]pma__userconfig[/kbd].
az: Bazada istifadəçi seçimlərinin saxlanmaması üçün boş buraxın, təklif edilən: [kbd]pma__userconfig[/kbd].

en: Leave blank if not used.
az: İstifadə olunmayacaqsa boş buraxın.

en: Left
az: Sol

en: Length/Values
az: Uzunluq/Dəyərlər

en: Let every user access this bookmark
az: Hər istifadəçinin bu əlfəcinə çatmasına icazə ver

en: License
az: Lisenziya

en: Limits the number of commands that change any table or database the user may execute per hour.
az: İstifadəçinin saat başına icra edə biləcəyi cədvəli və bazanı dəyişə biləcək əmrlərin sayını limitləyir.

en: Limits the number of new connections the user may open per hour.
az: İstifadəçinin saat başına aça biləcəyi qoşulmaların sayını limitləyir.

en: Limits the number of queries the user may send to the server per hour.
az: İstifadəçinin saat başına serverə göndərə biləcəyi sorğu sayını limitləyir.

en: Lines terminated with
az: Sətirlər bununla ləğv edilib(Lines terminated by)

en: Lines terminated with:
az: Sətir ləğvedicisi (Lines terminated by):

en: Linestring
az: Xətt

en: Linestring %d:
az: Sətir sırası %d:

en: Link not found!
az: Link tapılmadı!

en: Link with main panel
az: Əsas panel ilə əlaqələndir

en: Links to
az: Əlaqələr

en: List of available transformations and their options
az: Mövcud transformasiyalar və seçimlərinin siyahısı

en: List of changes
az: Dəyişikliklərin siyahısı

en: Loading logs
az: Loglar yüklənir

en: Loading…
az: Yüklənir…

en: Local
az: Yerli

en: Local monitor configuration incompatible!
az: Lokal izləmə konfiqurasiyası uyğun deyil!

en: Log buffer size
az: Log bufer ölçüsü

en: Log cache size
az: Log keş ölçüsü

en: Log file count
az: Log fayl sayı

en: Log in
az: Giriş et

en: Log out
az: Sistemden Çıxış

en: Log statistics
az: Log Statistikası

en: Log table filter options
az: Log Cədvəl Filtr seçənəkləri

en: Login Information
az: Sistemə Giriş Məlumatı

en: Login cookie store is lower than cookie validity configured in phpMyAdmin, because of this, your login will expire sooner than configured in phpMyAdmin.
az: Giriş çərəz anbarı phpMyAdmində quraşdırılmış çərəz etibarlılıq müddətindən azdır, buna görə də, sizin girişiniz phpMyAdmində quraşdırılmış müddətdən tez bağlanacaq.

en: Long query time
az: Uzun sorğu zamanı

en: Main panel
az: Əsas Panel

en: Manage your settings
az: Tənzimləmələrinizi idarə edin

en: March
az: Mart

en: Mark used tables and make it possible to show databases with locked tables.
az: İstifadə olunan cədvəlləri işarələyin və Verilənlər Bazalarını kilidli cədvəllərlə birlikdə göstərilməsini mümkun edin.

en: Master connection:
az: Master əlaqə:

en: Master server changed successfully to %s.
az: Master server %s olaraq uğurla dəyişdirildi.

en: Master status
az: Master statusu

en: Matched rows:
az: Uyğun gələn sətirlər:

en: Max: %s%s
az: Ən çox: %s%s

en: Maximal length of created query
az: Yaradılan sorğunun maksimal uzunluğu

en: Maximum databases
az: Maksimum Bazalar

en: Maximum items on first level
az: İlk səviyyədəki maksimum maddə

en: Maximum number of recently used tables; set 0 to disable.
az: Ən çox son istifadə olunan cədvəl sayıdır; deaktiv etmək üçün 0 edin.

en: Maximum number of rows to display
az: Göstəriləcək maksimum sətir sayı

en: Maximum number of tables displayed in table list.
az: Cədvəl siyahısında göstəriləcək maksimum cədvəl sayıdır.

en: Maximum size for input field
az: Daxil etmə sahəsi üçün maksimal ölçü

en: Maximum size for temporary files on index creation
az: İndeks yaradılarken istifade olunan keçici faylların maksimum boyu

en: Maximum size for temporary sort files
az: Keçici sıralama fayllarının maksimum boyu

en: Maximum tables
az: Maksimum cədvəllər

en: Maximum value:
az: Maksimum dəyər:

en: Memory limit
az: Yaddaş limiti

en: Merge with current configuration
az: Cari konfiqurasiya ilə birləşdir

en: MiB
az: MB

en: Minimum size for input field
az: Daxil etmə sahəsi üçün minimal ölçü

en: Minimum value:
az: Minimum dəyər:

en: Minor Version
az: İkinci Versiya

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Missing information to delete the search.
az: Axtarışı silmək üçün yetərli məlumat yoxdur.

en: Missing information to load the search.
az: Axtarışı yükləmək üçün yetərli məlumat yoxdur.

en: Missing parameter:
az: Əskik parametrlər:

en: Missing value in the form!
az: Formda tam doldurulmayıb!

en: Mo
az: Baz Ert

en: Modifications have been saved
az: Modifikasiyalar yaddaşa verildi

en: Modify:
az: Dəyişdir:

en: Mon
az: Baz Ert

en: Monday
az: Bazar Ertəsi

en: Monitor
az: Monitorinq

en: Monitor refresh failed
az: Monitor yeniləmə uğursuz oldu

en: More
az: Daha çox

en: More settings
az: Daha çox tənzimləmələr

en: Move column
az: Sütunları daşı

en: Move columns
az: Sütunları köçür(move)

en: Move repeating groups
az: Təkrarlanan qrupları daşı

en: MySQL Architecture
az: MySQL arxitekturası

en: MySQL returned an empty result set (i.e. zero rows).
az: MySQL boş nəticə çoxluğu göndərdi(yəni sıfır sətir).

en: MySQL said:
az: MySQL deyir:

en: NO
az: XEYR

en: Name
az: Adı

en: Natural order
az: Təbii Sıra

en: Navigation panel
az: Naviqasiya paneli

en: Network traffic since startup: %s
az: Başlanğıcdan bəri Şəbəkə trafiki: %s

en: Never send error reports
az: Xəta hesabatlarını heç bir zaman göndərmə

en: New bookmark
az: Yeni əlfəcin

en: New column name
az: Yeni sütun adı

en: New database name
az: Yeni Verilənlər Bazasının adı

en: New name
az: Yeni ad

en: New page
az: Yeni Səhifə

en: New page name
az: Yeni səhifə adı

en: New server
az: Yeni Server

en: New table name
az: Yeni cədvəl adı

en: Next autoindex
az: Növbəti avtoindeks

[ctx: Next page]
en: Next
az: Sonrakı

en: No
az: Xeyr

en: No Password
az: Parol Yoxdur

en: No Privileges
az: Selahiyyet çatışmazlığı

en: No bookmarks
az: Əlfəcinlər yoxdur

en: No change
az: Deyişiklik Yoxdur

en: No column selected.
az: Sütun seçilməmişdir.

en: No columns in the central list. Make sure the Central columns list for database %s has columns that are not present in the current table.
az: Mərkəzi siyahıda sütun yoxdur. %s Verilənlər Bazası üçün Mərkəzi sütunlar siyahısının, cari cədvəldə olmayan sütunlara sahib olduğundan əmin olun.

en: No data
az: Verilən yoxdur

en: No data found
az: Heç bir məlumat tapılmadı

en: No data to display
az: Göstərmək üçün məlumat yoxdur

en: No data was received to import. Either no file name was submitted, or the file size exceeded the maximum size permitted by your PHP configuration. See [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].
az: İmport etmək üçün verilən alınmadı. Ya fayl adı yoxdur, ya da fayl ölçüsü PHP konfiqurasiyanızda icazə verilən limitdən çoxdur. Baxın [doc@faq1-16]FAQ 1.16[/doc].

en: No databases
az: Verilənlər Bazası yoxdur

en: No databases selected.
az: Heç bir baza seçilmemişdir.

en: No files available on server for import!
az: İmport üçün serverdə fayllar yoxdur!

en: No index defined!
az: İndeks təyin edilməyib!

en: No index parts defined!
az: İndeks qisimleri te'yin edilmedi!

en: No preview available.
az: Önizləmə mövcud deyil.

en: No privileges.
az: Selahiyyet te'yin edilmedi.

en: No redundant column
az: Lazımsız sütun yoxdur

en: No repeating group
az: Təkrarlanan qrup yoxdur

en: No such column
az: Belə sütun yoxdur

en: No tables found in database.
az: Verilənlər bazasında cədvəl yoxdur.

en: No tables selected.
az: Heç bir cədvəl seçilməmişdir.

en: No user found.
az: İstifadəçi tapılmadı.

en: No users were found belonging to this user group.
az: Bu istifadəçi qrupuna aid heç bir istifadəçi tapılmadı.

en: No valid image path for theme %s found!
az: %s teması üçün keçərli şəkil adresi tapılmadı!

en: None
az: Heç biri

[ctx: None encoding conversion]
en: None
az: Heç biri

[ctx: None for default]
en: None
az: Heç biri

[ctx: None privileges]
en: None
az: Yox

en: Not a non-negative number!
az: Mənfi olmayan ədəd deyil!

en: Not a positive number!
az: Müsbət ədəd deyil!

en: Not a valid port number!
az: Uyğun port nömrəsi deyil!

en: Not enough privilege to view users.
az: İstifadəçiləri göstərmək üçün yetərsiz səlahiyyət.

en: Note: Enabling the auto refresh here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
az: Qeyd: Burada avtomatik yenilənməni aktivləşdirməklə webserver-lə MySQL server arasında ağır nəqliyyata səbəb ola bilərsiniz.

en: Note: Enabling the database statistics here might cause heavy traffic between the web server and the MySQL server.
az: Qeyd: Verilənlər Bazası statistikalarını burada aktivləşdirməklə webserver-lə MySQL server arasında ağır trafikə səbəb ola bilərsiniz.

en: Note: If the file contains multiple tables, they will be combined into one.
az: Qeyd: Əgər faylda çoxlu cədvəl vardırsa, bunlar birinin içərisində birləşdiriləcək.

en: Note: MySQL privilege names are expressed in English.
az: Qeyd: MySQL səlahiyyət adları ingilis dilində ifadə edilmişdir.

en: Note: Setting these options to 0 (zero) removes the limit.
az: Qeyd: Bu variantları 0 (sıfır)-a çevirmək hüdudu (limiti) qaldıracaq.

en: Nov
az: Noy

en: November
az: Noyabr

en: Nowhere
az: Heç bir yeri

en: Number of columns
az: Sütun sayı

en: Number of rows for CHAR/VARCHAR textareas.
az: CHAR/VARCHAR mətn sahələri üçün sətir sayıdır.

en: Number of rows per page
az: Hər səhifədəki sətir sayı

en: Number of rows:
az: Sətir sayı:

en: Number of tables:
az: Cədvəl sayı:

en: OFF
az: Bağlı

en: OK
az: Tamam

en: ON
az: Açmaq

en: Object creation options
az: Obyekt yaratma seçimləri

en: Oct
az: Okt

en: October
az: Oktyabr

en: Official Homepage
az: phpMyAdmin Rəsmi İnternet Səhifəsi

en: On completion preserve
az: Tamamlamada qoruma

en: One or more errors have occurred while processing your request:
az: İstəyiniz yerinə yetirilərkən bir və ya daha çox xəta yarandı:

en: Only slaves started with the --report-host=host_name option are visible in this list.
az: Sadəcə slave-lər, bu siyahıda --report-host=host_name seçimi ilə görünən bu şəkildə başlar.

en: Open
az: Açıq

en: Open new phpMyAdmin window
az: Yeni phpMyAdmin pəncərəsi aç

en: Open page
az: Səhifəni aç

en: OpenDocument Text
az: OpenDocument Mətni

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Optimize
az: Optimallaşdır

en: Optimize table
az: Cədvəli optimallaşdır

en: Options
az: Seçimlər

en: Or
az: ya da

en: Or alternately go to 'Operations' tab of any database to set it up there.
az: Və yaxud alternativ olaraq ayarlamaq üçün isə hər hansı bazada 'Əməliyyatlar' bölməsinə gedin.

en: Or:
az: vəya:

en: Order
az: Sıra

en: Orientation
az: Oriyentasiya

en: Original string
az: Orjinal sətir

en: Other
az: Digər

en: Outer ring:
az: Xarici halqa:

en: Output
az: Çıxış

en: Output:
az: Çıxış:

en: Overhead
az: Aşma dəyəri

en: Overview
az: Qısa Xülasə

en: Overwrite existing file(s)
az: Mövcud fayl(lar)ın üzərinə yaz

en: PHP Version:
az: PHP Versiyası:

en: PHP extension:
az: PHP genişlənməsi:

en: PHP version:
az: PHP versiyası:

en: Packed
az: Paketləndi

en: Page name
az: Səhifə adı

en: Page number:
az: Sehife Nömresi:

en: Page titles
az: Səhifə başlığı

en: Page to delete
az: Silmək üçün səhifə

en: Page to open
az: Açmaq üçün Səhifə

en: Pages to be flushed
az: Təmizlənən Səhifələr

en: Parameters
az: Parametrlər

en: Partial texts
az: Qismi Mətnlər

en: Partition maintenance
az: Bölüm sazlaması

en: Password
az: Parol

en: Password:
az: Parol:

en: Pause monitor
az: İzləməni dayandır

en: Percentage of aborted clients
az: Dayandırılan kliyentlərin faizi

en: Percentage of aborted connections
az: Dayandırılmış əlaqələrin faizi

en: Percentage of physical writes compared to write requests (calculated value)
az: Fiziki yazmaların faizi yazma sorğuları ilə  müqayisə edilir(hesablanmış dəyər)

en: Percentage of slow queries
az: Yavaş sorğuların faizi

en: Percentage of sorts that cause temporary tables
az: Keçici cədvəllərə səbəb olan sıralama faizi

en: Percentage of temp tables on disk
az: Diskdəki keçici cədvəllərin faizi

en: Percentage of used connections
az: İstifadə olunan əlaqələrin faizi

en: Percentage of used key cache (calculated value)
az: İstifadə olunan açar keşinin faizi(hesablanmış dəyər)

en: Persistent recently used tables
az: Davamlı son istifadə olunan cədvəllər

en: PiB
az: PB

en: Pick
az: Seç

en: Please add at least one variable to the series!
az: Zəhmət olmasa massivə ən azı bir dəyişən əlavə edin!

en: Please answer the following question(s) carefully to obtain a correct normalization.
az: Zəhmət olmasa aşağıdakı sual(lar)ı düzgün normallaşdırma üçün diqqətlə cavablayın.

en: Please check privileges of directory containing database.
az: Zəhmət olmasa Bazanın olduğu qovluğun səlahiyyətlərini gözdən keçirin.

en: Please enter a valid hexadecimal string. Valid characters are 0-9, A-F.
az: Zəhmət olamasa keçərli onaltılıq sətir daxil edin. Keçərli simvollar 0-9, A-F.

en: Please enter a valid length!
az: Zəhmət olmasa keçərli uzunluq daxil edin!

en: Please enter a valid number!
az: Zəhmət olmasa keçərli bir nömrə daxil edin!

en: Please enter a valid page name
az: Zəhmət olmasa keçərli bir səhifə adı daxil edin

en: Please look at the bottom of this window.
az: Zəhmət olmasa bu pəncərənin altına baxın.

en: Please note that phpMyAdmin is just a user interface and its features do not limit MySQL.
az: Zəhmət olmasa unutmayın ki, phpMyAdmin sadəcə istifadəçi interfeysidir və özəllikləri MySQL-i limitləməz.

en: Please see the documentation on how to update your column_info table.
az: Lütfən, column_info cədvəlinizi necə yeniləyəcəyiniz barədə öyrənmək üçün dokumentasiyaya baxın.

en: Please select a page to continue
az: Zəhmət olmasa davam etmək üçün bir səhifə seçin

en: Please select column(s) for the index.
az: İndeksə əlavə olunması üçün sütunları seçin.

en: Please select databases:
az: Zəhmət olmasa Verilənlər Bazalarını seçin:

en: Please select the file you want to import.
az: Zəhmət olmasa import etmək istədiyiniz faylı seçin.

en: Please select the primary key or a unique key!
az: Zəhmət olmasa birinci dərəcəli və ya unikal açar seçin!

en: Plugins
az: Qoşmalar

en: Point %d
az: Nöqtə %d

en: Point:
az: Nöqtə:

en: Polygon
az: Poliqon

en: Polygon %d:
az: Poliqon %d:

en: Port on which MySQL server is listening, leave empty for default.
az: MySQL serverinin dinlədiyi portu, susmaya görə boş buraxın.

en: Portrait
az: Portret

en: Possible performance issues
az: Ola biləcək performans problemləri

en: Preset chart
az: Hazır diaqram

en: Press Ctrl+Enter to execute query
az: Sorğunu icra etmək üçün Ctrl+Enter düymələrinə basın

en: Press Enter to execute query
az: Sorğunu icra etmək üçün Enter-ə basın

en: Press escape to cancel editing.
az: Redaktəni ləğv etmək üçün Esc düyməsinə basın.

en: Preview SQL
az: SQL önizləmə

[ctx: Previous page]
en: Previous
az: Əvvəlki

en: Primary
az: Birinci dərəcəli

en: Primary key added.
az: Birinci Dərəcəli Açar əlavə edildi.

en: Primary key already exists.
az: Birinci dərəcəli açar onsuzda vardır.

en: Print
az: Çap et

en: Print view
az: Çap görüntüsü

en: Privileges
az: Səlahiyyətlər

en: Privileges for %s
az: %s üçün səlahiyyətlər

en: Problems with indexes of table `%s`
az: `%s` cədvəlinin indeksləri ilə əlaqəli problemlər

en: Procedure
az: Prosedura

en: Procedures
az: Proseduralar

en: Procedures:
az: Proseduralar:

en: Processes
az: Prosesler

en: Profiling
az: Profilləmə

en: Profiling results
az: Nəticələrin profili çıxardılır

en: Propose table structure
az: Cədvəl strukturu təklif et

en: Protect binary columns
az: Binar sütunları qoru

en: Protocol version:
az: Protokol versiyası:

en: Proxy password
az: Proksi parolu

en: Proxy username
az: Proksi istifadəçi adı

en: Put columns names in the first row
az: Sütun adlarını ilk sətrə qoy

en: Put columns names in the first row:
az: İlk sətirə sütun adlarını əlavə et:

en: Query
az: Sorğu

en: Query Cache usage
az: Sorğu keşinin istifadəsi

en: Query analyzer
az: Sorğu analizatoru

en: Query cache
az: Sorğu keşi

en: Query cache disabled
az: Sorğu keşi deaktiv edildi

en: Query cache efficiency
az: Sorğu keş effektivliyi

en: Query cache low memory prunes
az: Aşağı  sorğu keş yaddaşının azalması

en: Query cache max size
az: Sorğu keşinin maksimal ölçüsü

en: Query cache min result size
az: Sorğu keşinin minimal nəticə ölçüsü

en: Query cache usage
az: Sorğu keş istifadəsi

en: Query cache used
az: İstifadə edilən sorğu keşi

en: Query caching method
az: Sorğu keş metodu

en: Query error
az: Sorğu xətası

en: Query failed
az: Sorğu uğursuz oldu

en: Query history length
az: Sorğu tarixi uzunluğu

en: Query statistics
az: Sorğu Statistikası

en: Query took %01.4f seconds.
az: sorğu %01.4f saniyədə icra edildi.

en: Query window
az: Sorğu pəncərəsi

en: Questions
az: Suallar

en: Questions below 1,000
az: 1000-dən az suallar

en: Quick - display only the minimal options
az: Cəld - minimal seçimləri göstər

en: Quick - display only the minimal options to configure
az: Cəld - konfiqurasiya üçün minimal seçimləri göstər

en: Range search
az: Aralıq Axtarma

en: Rate of aborted clients
az: Dayandırılan kliyentlərin nisbəti

en: Rate of aborted connections
az: Dayandırılmış əlaqələrin nisbəti

en: Rate of sorts that cause temporary tables
az: Keçici cədvəllərə səbəb olan sıralamaların faizi

en: Re-type
az: Yenidən yazın

en: Re-type:
az: Parolun Təkrarı:

en: Rebuild
az: Yenidən Qur

en: Received
az: Alındı

en: Recent
az: Son

en: Recent tables
az: Son cədvəllər

en: Recently used table
az: Son istifadə edilən Cədvəl

en: Recently used tables
az: Son istifadə olunan cədvəllər

en: Refresh
az: Yenilə

en: Refresh rate
az: Yenilənmə tezliyi

en: Related links:
az: Əlaqəli linklər:

en: Relation table
az: Əlaqə cədvəli

en: Relational key
az: Əlaqəli açar

en: Release Series
az: Seriyaları yayınla

en: Reload navigation panel
az: Naviqasiya panelini yenidən yüklə

en: Reload page
az: Səhifəi yenidən yüklə

en: Remember file name template
az: Fayl adı şablonunu xatırla

en: Remember table's sorting
az: Cədvəlin sıralamasını xatırla

en: Remove database
az: Verilənlər Bazasını sil

en: Remove from Favorites
az: Favoritlərdən çıxart

en: Remove last parameter
az: Son parametri sil

en: Remove redundant columns
az: Lazımsız sütunları yığışdır

en: Remove selected
az: Seçilənləri sil

en: Removing Selected Users
az: Seçilən İstifadəçilər Silinir

en: Rename database to
az: Verilənlər Bazasını yenidən adlandır

en: Rename table to
az: Cədvəli yenidən adlandır

en: Repair
az: Təmir et

en: Repair table
az: Cedveli te'mir et

en: Replace
az: Dəyişdir

en: Replace NULL with
az: NULL-u bununla dəyişdir

en: Replace NULL with:
az: NULL-u bununla dəyişdir:

en: Replace existing bookmark of same name
az: Eyni adın mövcud əlfəcini dəyişdir

en: Replace table prefix
az: Cədvəl prefiksini dəyiş

en: Replace with:
az: Bununla dəyişdir:

en: Replaced string
az: Dəyişdirilmiş sətir

en: Replicated
az: Təkrarlandı(kopyalandı)

en: Replication
az: Təkrarlanma(replikasiya)

en: Replication resetting successfully.
az: Replikasiya uğurla sıfırlandı.

en: Replication started successfully.
az: Replikasiya uğurla başladıldı.

en: Replication stopped successfully.
az: Replikasiya uğurla dayandırıldı.

en: Report
az: Hesabat

en: Report title:
az: Hesabat başlığı:

en: Requery
az: Sorğunu təkrarla

en: Reset
az: Sıfırla

en: Reset all
az: Hamısını sıfırla

en: Reset slave
az: Slave-i sıfırla

en: Reset to default
az: İlkin formaya sıfırla

en: Resource limits
az: Qayanq limitləri

en: Restore column order
az: Sütun sırasını geri yüklə

en: Restore default value
az: Susmaya görə olan dəyəri geri qaytar

en: Resume monitor
az: İzləməyə davam et

en: Retry to connect
az: Təkara qoşul

en: Return length/values
az: Geri dönüş uzunluğu/qiymətləri

en: Return options
az: Geri dönüş seçənəkləri

en: Return type
az: Geri dönüş tipi

en: Returns
az: Geri dönüşlər

en: Revoke
az: Geri al

en: Revoke all active privileges from the users and delete them afterwards.
az: İstifadəçilərdən bütün aktiv səlahiyyətləri geri al və sonra da sil.

en: Right
az: Sağ

en: Right-click the column name to copy it to your clipboard.
az: Sütun adını buferə kopyalamaq üçün sağ klikləyin.

en: Routine %1$s has been created.
az: Prosedura %1$s yaradıldı.

en: Routine %1$s has been modified.
az: Prosedura %1$s dəyişdirildi.

en: Routine name
az: Prosedura adı

en: Routines
az: Rutinlər

en: Row file grow size
az: Sətir faylı böyümə ölçüsü

en: Row length
az: Sıra uzunluğu

en: Row size
az: Sıra boyu

en: Row statistics
az: Sətir Statistikası

en: Rows
az: Sıra sayı

en: Rows:
az: Sətirlər:

en: Run SQL query/queries on database %s
az: %s verilənlər bazasına SQL sorğusu(ları) göndər

en: SQL Query Console
az: SQL sorğu konsolu

en: SQL Query box
az: SQL sorğu qutusu

en: SQL compatibility mode
az: SQL uyğunluq rejimi

en: SQL compatibility mode:
az: SQL compatibility rejimi:

en: SQL history
az: SQL tarixçəsi

en: SQL queries
az: SQL sorğuları

en: SQL queries settings.
az: SQL sorğu tənzimləmələri.

en: SQL query
az: SQL sorğusu

en: SQL query on database <b>%s</b>:
az: <b>%s</b> Bazasında SQL sorğusu:

en: SQL query:
az: SQL sorğusu:

en: Sa
az: Ş

en: Sat
az: Şen

en: Saturday
az: Şənbə

en: Save
az: Yaddaşa ver

en: Save & close
az: Yaddaşa ver və bağla

en: Save as file
az: Fayl olaraq yaddaşa ver

en: Save chart as image
az: Diaqramı şəkil olaraq yaddaşa ver

en: Save edited data
az: Redaktə edilən verilənləri yaddaşa ver

en: Save on server in the directory <strong>%s</strong>
az: Serverdə <strong>%s</strong> direktoriyasında yaddaşa ver

en: Save output to a file
az: Çıxış verilənlərini fayla yaddaşa ver

en: Save page
az: Səhifəni yaddaşa ver

en: Save to selected page
az: Seçilən səhifəni yaddaşa ver

en: Saved bookmarked search:
az: Yaddaşa verilmiş əlfəcin axtarma:

en: Schema of the %s database - Page %s
az: %s Bazasının sxemi - Səhifə %s

en: Script timeout passed, if you want to finish import, please %sresubmit the same file%s and import will resume.
az: Skript zaman limitini keçdi, importu tamamlamaq üçün zəhmət olmasa, %shəmin faylı yenidən göndərin%s və import davam edəcəkdir.

en: Search
az: Axtarış

en: Search in database
az: Verilənlər Bazasında axtar

en: Search this list
az: Bu siyahıda axtar

en: Search this table
az: Bu cədvəldə axtar

en: Search:
az: Axtarış:

en: Searching
az: Axtarır

en: Second
az: Saniyə

en: Second step of normalization (2NF)
az: Normallaşdırmanın ikinci addımı(2NF)

en: Security
az: Təhlükəsizlik

en: Security type
az: Təhlükəsizlik tipi

en: See more
az: Daha çoxuna bax

en: Select a column.
az: Sütun seçin.

en: Select a table
az: Bir Cədvəl Seç

en: Select all
az: Hamısını seç

en: Select at least one of the options!
az: Seçimlərdən ən az birin seçin!

en: Select columns (at least one):
az: Sütunları seçin (ən az birini):

en: Select database first
az: Əvvəlcə Verilənlər Bazasını seçin

en: Select one…
az: Birini seçin…

en: Select page
az: Səhifə Seç

en: Select series:
az: Ardıcıllıq seçin:

en: Select two columns
az: İki sütun seçin

en: Select two different columns
az: İki fərqli sütun seçin

en: Selected time range:
az: Seçili zaman aralığı:

en: Send error reports
az: Xəta hesabatları göndər

en: Sent
az: Göndərildi

en: Sep
az: Sent

en: September
az: Sentyabr

en: Series column:
az: Ardıcıllıq sütunu:

en: Series:
az: Ardıcıllıq:

en: Server charset:
az: Server kodlaşdırılması:

en: Server configuration
az: Server Konfiqurasiyası

en: Server connection collation
az: Server qoşulma qarşılaşdırması

en: Server connection:
az: Server bağlantısı:

en: Server hostname
az: Server host adı

en: Server level tabs
az: Server səviyyə pəncərələri

en: Server name template
az: Server adı şablonu

en: Server port
az: Server portu

en: Server running with Suhosin. Please refer to %sdocumentation%s for possible issues.
az: Server Suhosin ilə işləyir. Zəhmət olmasa ola biləcək problemlərlə bağlı %sdokumentasiyadan%s yararlanın.

en: Server socket
az: Server yuvası(socket)

en: Server type:
az: Server tipi:

en: Server variables and settings
az: Server dəyişənləri və tənzimləmələri

en: Server version:
az: Server versiyası:

en: Servers
az: Serverlər

en: Servers display options.
az: Serverlərin görüntülənmə seçimləri.

en: Set default
az: Susmaya görəni tənzimlə

en: Set import and export directories and compression options.
az: İmport və Eksport qovluqlarını və sıxışdırma seçimlərini tənzimləyin.

en: Set log_output to %s
az: log_output-u %s-ə ayarla

en: Set long_query_time to %d seconds.
az: long_query_time-ı %d saniyəyə ayarlayın.

en: Set some commonly used options.
az: Geniş istifadə olunan seçimləri quraşdır.

en: Settings
az: Tənzimləmələr

en: Settings for the table structure (list of columns).
az: Cədvəl strukturu(sütünların siyahısı) üçün tənzimləmələr.

en: Share this bookmark
az: Bu əlfəcini paylaş

en: Show
az: Göstər

en: Show BLOB contents
az: BLOB məzmunlarını göstər

en: Show PHP information
az: PHPInfo() me'lumatını göster

en: Show SQL queries
az: SQL sorğularını göstər

en: Show all
az: Hamısını göstər

en: Show binary contents
az: Binar məzmunu göstər

en: Show color
az: Rəngi göstər

en: Show create
az: Yaradılmanı göstər

en: Show field types
az: Sahə tiplərini göstər

en: Show find and replace criteria
az: Axtar və Dəyişdir kriteriyalarını göstər

en: Show form
az: Formu göstər

en: Show function fields
az: Funksiya sahələrini göstər

en: Show hidden items
az: Gizli maddələri göstər

en: Show hidden navigation tree items.
az: Gizli naviqasiya ağac bəndlərini göstər.

en: Show hint
az: İpucu göstər

en: Show logo in navigation panel.
az: Naviqasiya panelində logonu göstər.

en: Show master status
az: Master statusunu göstər

en: Show me the central list of columns that are not already in this table
az: Mənə, artıq bu cədvəldə olmayan sütunların orta siyahısını göstər

en: Show only active
az: Sadəcə aktiv olanı göstər

en: Show only alert values
az: Sadəcə bildiriş(alert) dəyərlərini göstər

en: Show open tables
az: Açıq cədvəlləri göstər

en: Show phpinfo() link
az: phpinfo() linkini göstər

en: Show query box
az: Sorğu qutusunu göstər

en: Show query history at start
az: Başlanğıcda sorğu keçmişini göstər

en: Show search criteria
az: Axtarış kriteriyalarını göstər

en: Show search results
az: Axtarış nəticələrini göstər

en: Show slave hosts
az: Slave hostları göstər

en: Show slave status
az: Slave statusunu göstər

en: Show statistics
az: Statistikaları göstər

en: Show this query here again
az: Bu sorğunu burada yenə göstər

en: Show unformatted values
az: Formatlaşdırılmamış dəyərləri göstər

en: Show/Hide tables list
az: Cədvəl siyahısını göstər/gizlə

en: Show:
az: Göstər:

en: Showing as PHP code
az: PHP kodu olaraq göstərilir

en: Showing bookmark
az: Göstərilən əlfəcin

en: Showing create queries
az: Yaradılmış sorğular göstərilir

en: Showing rows %1$s - %2$s.
az: %1$s - %2$s sətirləri göstərilir.

en: Showing rows %1s - %2s
az: Göstərilən sətir %1s - %2s

en: Similar to the CHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
az: CHAR tipinə bənzəyir, amma ikili olmayan simvol sətirləri əvəzinə ikili bayt sətirləri saxlayır

en: Similar to the VARCHAR type, but stores binary byte strings rather than non-binary character strings
az: VARCHAR tipinə bənzəyir, amma ikili olmayan simvol sətirləri əvəzinə ikili bayt sətirləri saxlayır

en: Simulate query
az: Sorğunu simulyasiya et

en: Size
az: Boy

en: Skip Explain SQL
az: SQL İzah Et-i Keç

en: Skip current error
az: Cari xətanı keç

en: Skip next %s errors.
az: Sonrakı %s xətanı keç.

en: Slave configuration
az: Slave konfiqurasiyası

en: Slave status
az: Slave statusu

en: Slow query rate
az: Yavaş sorğu nisbəti

en: Some errors have been detected on the server!
az: Serverdə bəzi xətalar aşkar edildi!

en: Sorry, we failed to restore the dropped event.
az: Bağışlayın, yığışdırılmış(dropped) hadisəni bərpa eləmək mümkün deyil.

en: Sorry, we failed to restore the dropped routine.
az: Bağışlayın, silinmiş(dropped) proseduraların bərpa edilməsi uğursuz oldu.

en: Sort
az: Sırala

en: Sort buffer size
az: Sıralama buferinin (keçici yaddaşının) boyu

en: Sort rows
az: Sətirləri sırala

en: Sort:
az: Sırala:

en: Sorting
az: Sıralama

en: Source database `%s` was not found!
az: Qaynaq Verilənlər Bazası `%s` tapılmadı!

en: Space usage
az: Yer istifadəsi

en: Spatial column
az: Fəza sütunu

en: Start IO Thread only
az: Sadəcə G/Ç əməliyyatını başlat

en: Start Monitor
az: Monitorinqi başlat

en: Start SQL Thread only
az: Sadəcə SQL əməliyyatını başlat

en: Start auto refresh
az: Avto yenilənməni başlat

[ctx: Start of recurring event]
en: Start
az: Başla

en: Start row:
az: Başlanğıc sətri:

en: Startup
az: Başlanğıc

en: State
az: Status

en: Statements
az: Variantlar

en: Statements to track
az: İfadələrdən izlərə

en: Step 1.
az: Addım 1.

en: Step 2.
az: Addım 2.

en: Stop auto refresh
az: Avto yenilənməni dayandır

en: Storage Engine
az: Depolama Motorları

en: Storage Engine:
az: Depolama Motorları:

en: Structure
az: Quruluş

en: Structure and data
az: Struktur və məlumat

en: Structure for view
az: Görünüş strukturu

en: Structure for view %s exported as a table
az: Görünüş strukturu %s cədvəl olaraq eksport edildi

en: Structure of %s
az: %s Strukturu

en: Structure of table @TABLE@
az: @TABLE@ cədvəlinin strukturu

en: Structure only
az: Sadəcə struktur

en: Structure snapshot
az: Struktur görüntüs qeyd etmə

en: Structure:
az: Struktur:

en: Su
az: B

en: Succeeded
az: Uğurlu

en: Success.
az: Uğurlu.

en: Successfully deleted the page
az: Səhifə uğurla silindi

en: Suhosin warning
az: Suhosin xəbərdarlığı

en: Sum
az: Cəmi

en: Sum of grouped rows:
az: Qruplanmış sətirlərin cəmi:

en: Sun
az: Baz

en: Sunday
az: Bazar

en: Switch to %svisual builder%s
az: %sVizual redaktə%s rejiminə keç

en: Switch to copied database
az: Kopyalanmış Verilənlər Bazasına keç

en: Switch to copied table
az: Kopyalanmış cedvele keç

en: Switch to dark theme
az: Qaranlıq temaya keç

en: Synonym for DOUBLE (exception: in REAL_AS_FLOAT SQL mode it is a synonym for FLOAT)
az: DOUBLE üçün sinonim(istisna: REAL_AS_FLOAT SQL rejimdə  FLOAT ilə sinonimdir )

en: Syntax to use when inserting data
az: Verilənləri daxil edərkən istifadə olunacaq sintaksis

en: Syntax to use when inserting data:
az: Verilənləri əlavə edərkən istifadə olunacaq sintaksis:

en: System CPU usage
az: Sistem prosessoru istifadəsi

en: System memory
az: Sistem yaddaşı

en: System swap
az: Sistem mübadiləsi

en: Tab that is displayed when entering a database.
az: Bir Verilənlər Bazası daxil edildiyində görsənəcək pəncərə(Tab).

en: Table
az: Cədvəl

en: Table %1$s has been altered successfully.
az: %1$s cədvəli uğurlu bir şəkildə dəyişdirildi.

en: Table %1$s has been renamed to %2$s.
az: %1$s cədvəli %2$s olaraq yenidən adlandırılmışdır.

en: Table %s already exists!
az: %s cədvəli artıq mövcuddur!

en: Table %s has been dropped.
az: %s cədvəli ləğv edildi.

en: Table %s has been emptied.
az: %s cədvəli boşaldıldı.

en: Table %s has been flushed.
az: %s cədvəli təmizləndi.

en: Table %s has been moved to %s.
az: %s cədvəli %s - ə daşınmışdır.

en: Table caption
az: Cədvəl başlığı

en: Table caption (continued):
az: Cədvəl başlığı(davamı):

en: Table caption:
az: Cədvəl başlığı:

en: Table comments
az: Cədvəl haqqında izahat

en: Table comments:
az: Cədvəl şərhləri:

en: Table joins average: %s, this value should be less than 1 per hour
az: Cədvəl birləşdirmə ortalaması: %s, bu qiymət saatda 1-dən az olmalıdır

en: Table level tabs
az: Cədvəl səviyyə pəncərələri

en: Table maintenance
az: Cədvəl təmizliyi

en: Table name
az: Cədvəl adı

en: Table name template
az: Cədvəl adı şablonu

en: Table navigation bar
az: Cədvəl naviqasiya çubuğu

en: Table of contents
az: İçindəkilər Cədvəli

en: Table options
az: Cədvəl seçimləri

en: Table search
az: Cədvəl axtarışı

en: Table structure
az: Cədvəl strukturu

en: Table structure for table
az: Cədvəl üçün cədvəl strukturu

en: Table-specific privileges
az: Cədvələ xas səlahiyyətlər

en: Table:
az: Cədvəl:

en: Tables
az: Cədvəllər

en: Tables display options.
az: Cədvəllərin görüntülənmə seçimləri.

en: Tables:
az: Cədvəllər:

en: Tabs
az: Tablar(Pəncərələr)

en: Taking you to next step…
az: Sizi növbəti addıma aparır…

en: Target database
az: Hədəf verilənlər bazası

en: Target database `%s` was not found!
az: Hədəf Verilənlər Bazası `%s` tapılmadı!

en: Temp disk rate
az: Keçici disk nisbəti

en: Template was created.
az: Şablon yaradıldı.

en: Template was deleted.
az: Şablon silindi.

en: Template was loaded.
az: Şablon yükləndi.

en: Template was updated.
az: Şablon yeniləndi.

en: Temporary data
az: Müvəqqəti verilən

en: Temporary tables average: %s, this value should be less than 1 per hour.
az: Keçici cədvəllərin ortalamsı: %s, bu qiymət saatda 1-dən az olmalıdır.

en: Text
az: Mətn

en: Text fields
az: Mətn sahəsi

en: Textarea columns
az: Mətn sahəsi sütunları

en: Textarea rows
az: Mətin Sahəsi sətirləri

en: Th
az: CA

en: Thank you for submitting this report.
az: Bu hesabatı göndərdiyiniz üçün təşəkkür edirik.

en: The %s file is not available on this system, please visit %s for more information.
az: %s faylı sistemdə yoxdur. Bütün lazımi informasiyanı %s ünvanından tapa bilərsiniz.

en: The %s functionality is affected by a known bug, see %s
az: %s Funksionallıq bilinən bir xəta tərəfindən zədələnib, baxın %s

en: The %s table doesn't exist!
az: %s cədvəli mövcud deyil!

en: The amount of free memory for query cache.
az: Sorğu keşi üçün boş yaddaş miqdarıdır.

en: The average time to acquire a row lock, in milliseconds.
az: Kilidli sətirləri əldə etmək üçün orta zaman(millisaniyə).

en: The backed up query was:
az: Saxlanılmış sorğu:

en: The bookmark has been deleted.
az: Əlfəcin silindi.

en: The columns have been moved successfully.
az: Sütunlar uğurlu şəkildə daşındı.

en: The compiled-in InnoDB page size (default 16KB). Many values are counted in pages; the page size allows them to be easily converted to bytes.
az: Kompiliyasiya edilmiş InnoDB səhifə ölçüsü(susmaya görə 16KB). Səhifələrdə çoxlu sayda dəyərlər sayılıb; səhifə ölçüsü bunları asanlıqla bayta çevirməyə icazə verir.

en: The configuration file now needs a secret passphrase (blowfish_secret).
az: Konfiqurasiya faylı üçün gizli parol ifadəsinə ehtiyac vardır(blowfish_secret).

en: The curl extension was not found and allow_url_fopen is disabled. Due to this some features such as error reporting or version check are disabled.
az: Curl genişlənməsi tapılmadı və ya allow_url_fopen deaktiv edildi. Buna görə xəta göndərmə(error reporting) və ya versiya yoxlama kimi bəzi özəlliklər deaktiv edildi.

en: The database name is empty!
az: Cədvəlin adı göstərilməyib!

en: The database name is not known for this query in the server's logs.
az: Serverin logunda bu sorğu üçün baza adı bilinmir.

en: The definer must be in the "username@hostname" format!
az: Təyinedici"username@hostname" formatında olmalıdır!

en: The directory you set for upload work cannot be reached.
az: Upload işleri üçün te'yin etdiyiniz direktoriya tapılmadı.

en: The first step of normalization is complete for table '%s'.
az: Normallaşdırmanın ilk addımı '%s' cədvəli üçün tamamlandı.

en: The following query has failed: "%s"
az: Aşağıdakı sorğu yerinə yetirilə bilmədi: "%s"

en: The host name is empty!
az: Host adı boşdur!

en: The maximum number of connections that have been in use simultaneously since the server started.
az: Serverin başladılmasından bu yana istifadədə olan eyni zamanlı ən çox əlaqə sayı.

en: The maximum time to acquire a row lock, in milliseconds.
az: Kilidli sətirləri əldə etmək üçün maksimum zaman(millisaniyə).

en: The mbstring PHP extension was not found and you seem to be using a multibyte charset. Without the mbstring extension phpMyAdmin is unable to split strings correctly and it may result in unexpected results.
az: mbstring PHP əlavəsi tapılmadı və belə görünür ki, siz çoxbaytlı simvol dəstindən istifadə edirsiniz. mbstring əlavəsi olmadan phpMyAdmin stringləri düzgün şəkildə parçalaya bilməz və bu gözlənilməz nəticələr verə bilər.

en: The name of the primary key must be "PRIMARY"!
az: Birinci dərəcəli açarın adı "PRIMARY" olmalıdır!

en: The number of bytes written to the log file.
az: Log faylına yazılan bayt sayı.

en: The number of currently open connections.
az: Cari açıq bağlantıların sayı.

en: The number of failed attempts to connect to the MySQL server.
az: MySQL serverinə bağlanmaq üçün uğursuz cəhdlərin sayıdır.

en: The number of files that are open.
az: Açıq olan fayl sayı.

en: The number of free pages.
az: Boş səhifə sayıdır.

en: The number of joins without keys that check for key usage after each row. (If this is not 0, you should carefully check the indexes of your tables.)
az: Hər bir sətirdən sonra açar istifadəsini yoxlayan açarsız birləşdirmə sayıdır.(Əgər bu dəyər 0 deyildirsə, cədvəllərinizin açarlarını diqqətli olaraq yoxlamalısınız.)

en: The number of pages created.
az: Yaradılmış səhifələrin sayı.

en: The number of pages read.
az: Oxunmuş səhifələrin sayı.

en: The number of pages written.
az: Yazılmış səhifələrin sayı.

en: The number of physical reads of a key block from disk. If Key_reads is big, then your key_buffer_size value is probably too small. The cache miss rate can be calculated as Key_reads/Key_read_requests.
az: Diskdən açar blokunun fiziki oxunma sayı. Əgər Key_reads böyükdürsə, onda sizin key_buffer_size dəyəriniz çox kişikdir. Əksik keş nisbəti Key_reads/Key_read_requests kimi hesablanmalıdır.

en: The number of physical writes of a key block to disk.
az: Diskə açar bloklarının fiziki yazma sayı.

en: The number of queries registered in the cache.
az: Keşdə qeydiyyatlı sorğuların sayı.

en: The number of requests to read a key block from the cache.
az: Keşdən açar blokunun oxunması üçün sorğu sayı.

en: The number of requests to write a key block to the cache.
az: Keşə açar bloku yazmaq üçün sorğuların sayı.

en: The number of row locks currently being waited for.
az: Hal-hazırda gözlənən kilidli sətirlərin  sayı.

en: The number of rows deleted from InnoDB tables.
az: InnoDB cədvəlindən silinmiş sətirlərin sayı.

en: The number of rows inserted in InnoDB tables.
az: InnoDB cədvəlinə əlavə olunmuş sətirlərin sayı.

en: The number of rows read from InnoDB tables.
az: InnoDB cədvəlindən oxunmuş sətirlərin sayı.

en: The number of rows updated in InnoDB tables.
az: InnoDB cədvəlində yenilənmiş sətirlərin sayı.

en: The number of rows waiting to be written in INSERT DELAYED queues.
az: INSERT DELAYED sıralarında yazılmaq üçün gözləyən sətir sayı.

en: The number of tables that are open.
az: Açıq olan cədvəl sayı.

en: The number of tables that have been opened. If opened tables is big, your table cache value is probably too small.
az: Açıq olan cədvəl sayı. Əgər açıq cədvəllər böyükdürsə, cədvəl keş dəyəriniz ehtimal ki çox kişikdir.

en: The number of times a row lock had to be waited for.
az: Kilidli sətirlərin ümumi gözləmə miqdarı.

en: The number of unused blocks in the key cache. You can use this value to determine how much of the key cache is in use.
az: Açar keşində istifadə olunmayan blok sayı. Bu dəyər ilə açar keşindəki istifadənin miqdarını təyin edə bilərsiniz.

en: The password for %s was changed successfully.
az: %s üçün parol müvəffəqiyyətlə dəyişdirilmişdir.

en: The password is empty!
az: Parol boşdur!

en: The passwords aren't the same!
az: Girdiyiniz parollar eyni deyil!

en: The phpMyAdmin configuration storage has been deactivated. %sFind out why%s.
az: phpMyAdmin konfiqurasiya bazası deaktivləşdirilmişdir. Səbəbini aydınlaşdırmaq üçün %sbax%s.

en: The phpMyAdmin configuration storage is not completely configured, some extended features have been deactivated. %sFind out why%s.
az: phpMyAdmin konfiqurasiya bazası bütövlükdə konfiqurasiya edilə bilmədi, bəzi genişləndirilimiş xüsusiyyətlər deaktiv edildi. Səbəbini öyrənmək üçün %sburaya%s klikləyin.

en: The primary key has been dropped.
az: Birinci dərəcəli açar ləğv edildi.

en: The profile has been updated.
az: Profil yenilendi.

en: The query cache is not enabled.
az: Sorğu keşi aktiv edilə bilmədi.

en: The requested page was not found in the history, it may have expired.
az: İstənilən səhifə tarixdə tapılmadı, ola bilsin vaxtı keçib.

en: The row has been deleted.
az: Sətir silindi.

en: The secret passphrase in configuration (blowfish_secret) is too short.
az: Konfiqurasiya içindəki (blowfish_secret) gizli parol çox qısadır.

en: The server is not responding (or the local server's socket is not correctly configured).
az: Server cavab vermir(yada ki lokal MYSQL serverinin soketi duzgün konfiqurasiya edilməyib).

en: The server is not responding.
az: Server cavab vermir.

en: The table name is empty!
az: Cedveli adı boşdur!

en: The total number of blocks in the query cache.
az: Sorğu keşi içindəki toplam blok sayı.

en: The total time spent in acquiring row locks, in milliseconds.
az: Kilidli sətirləri əldə etmək üçün ümumi zaman(millisaniyə).

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
az: Yüklənən fayl, php.ini içindəki upload_max_filesize uyğun gəlmir.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
az: Yüklənən fayl sadəcə qismən yükləndi.

en: The user %s already exists!
az: %s istifadeçisi mövcuddur!

en: The user name is empty!
az: İstifadəçi adı boş qaldı!

en: The web server does not have permission to save the file %s.
az: Webserver-in %s faylını saxlama izni yoxdur.

en: Theme %s not found!
az: %s teması tapılmadı!

en: Theme path not found for theme %s!
az: %s teması üçün tema adresi tapılmadı!

en: Theme:
az: Tema:

en: There are no configured servers
az: Konfiqurasiya edilmiş server yoxdur

en: There are no favorite tables.
az: Favorit cədvəllər yoxdur.

en: There are no files to upload!
az: Yüklənəcək fayl yoxdur!

en: There are no recent tables.
az: Sonuncu Cədvəllər yoxdur.

en: There are no routines to display.
az: Göstəriləcək rutin yoxdur.

en: There is no detailed status information available for this storage engine.
az: Bu depolama motoru haqqında etrafli status me'lumatı mövcud deyildir.

en: This MySQL server does not support the %s storage engine.
az: Bu MySQL server %s depolama motorunu desteklememektedir.

en: This MySQL server has been running for %1$s. It started up on %2$s.
az: Bu MySQL serverin işləmə müddəti: %1$s. Başladığı zaman: %2$s.

en: This action may change some of the columns definition.<br>Are you sure you want to continue?
az: Bu addım bəzi sütunların tərifini dəyişdirə bilər. <br>Davam etmək istəyirsinizmi?

en: This format has no options
az: Bu formatın variantları yoxdur

en: This operation could take a long time. Proceed anyway?
az: Bu əməliyyat çox vaxt apara bilər. Davam edilsinmi?

en: This server is configured as master in a replication process.
az: Bu server replikasiya prosesində master server olaraq konfiqurasiya edildi.

en: This setting is disabled, it will not be applied to your configuration.
az: Bu seçim deaktiv edilib, konfiqurasiyanıza tətbiq edilməyəcək.

en: This view has at least this number of rows. Please refer to %sdocumentation%s.
az: Bu görünüş ən az bu sətirin sayı qədər olur. Zəhmət olmasa %sdokumentasiyaya%s baxın.

en: Thread %s was successfully killed.
az: Thread %s uğurla söndürüldü (killed).

en: Thu
az: Cüme Axş

en: Thursday
az: Cümə axşamı

en: TiB
az: TB

en: Time
az: Müddət

en: Title of browser window when a database is selected.
az: Verilənlər Bazası seçildikdə brovser pəncərə başlığı.

en: Today
az: Bugün

en: Too many clients are aborted.
az: Çoxlu kliyent dayandırıldı.

en: Too many connections are aborted.
az: Çox sayda əlaqələr dayandırılıdı.

en: Too many error messages, some are not displayed.
az: Çoxlu sayda xəta mesajı, bəziləri göstərilə bilmədi.

en: Too many sorts are causing temporary tables.
az: Həddən artıq çox sıralama keçici cədvəllərə səbəb olur.

en: Total
az: Cəmi

en: Total Time
az: Cəmi vaxt

en: Total memory
az: Toplam Yaddaş

en: Total swap
az: Toplam mübadilə

en: Total time:
az: Toplam vaxt:

en: Total:
az: Cəm:

en: Track table
az: Cedvəli İzlə

en: Track view
az: İzləmə görünüşü

en: Tracked tables
az: İzlənən cədvəllər

en: Tracking
az: İzləmə

en: Tracking data deleted successfully.
az: İzlənilən dəyər uğurla silindi.

en: Tracking is not active.
az: İzləmə aktiv deyil.

en: Tracking of %s is activated.
az: %s izləmə aktiv edildi.

en: Tracking report
az: İzləmə hesabatı

en: Tracking statements
az: İzləmə ifadələri

en: Traffic
az: Trafik

en: Transaction coordinator
az: Tranzaksiya kordinatoru

en: Trigger %1$s has been created.
az: Trigger %1$s yaradıldı.

en: Trigger %1$s has been modified.
az: Trigger %1$s dəyişdirildi.

[ctx: Trigger action time]
en: Time
az: Müddət

en: Trigger name
az: Trigger adı

en: Tu
az: Çərş Axş

en: Tue
az: Çerş Axş

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

en: Type
az: Tip

en: Unable to change master!
az: Əsas(master) dəyişdirilə bilmir!

en: Unable to connect to master %s.
az: Əsas %s serverə bağlanmaq mümkün deyil.

en: Unable to read master log position. Possible privilege problem on master.
az: Əsas server log mövqeyi oxuna bilmir. Əsas serverdə imtiyaz tənzimləmə problemləri ola bilər.

en: Unique
az: Unikal

en: Unit
az: Vahid

en: Unknown error
az: Naməlum xəta

en: Unknown error in file upload.
az: Faylın yüklənməsi zamanı naməlum xəta baş verdi.

en: Unknown table status:
az: Bilinməyən cədvəl statusu:

en: Unlink from main panel
az: Əsas panel ilə əlaqəni kəs

en: Untitled
az: Başlıqsız

en: Untracked tables
az: İzlənilməyən cədvəllər

en: Update bookmark
az: Əlfəcini yenilə

en: Updated
az: Yeniləndi

en: Use OpenStreetMaps as Base Layer
az: Əsas qat olaraq OpenStreetMaps istifadə et

en: Use delayed inserts
az: Gecikmiş əlavələri istifadə et

en: Use ignore inserts
az: Göz ardı edilmiş əlavəetmələri istifadə et

en: Use regular expression
az: Requlyar ifadə (regular expression) istifadə et

en: Use text field
az: Mətn sahəsi istifadə et

en: Use text field:
az: Mətn sahəsini istifadə et:

en: Use this value
az: Bu qiymətdən istifadə et

en: Used memory
az: İstifadə olunan yaddaş

en: Used swap
az: İstifadə olunan mübadilə

en: User
az: İstifadəçi

en: User group
az: İstifadəçi qrupu

en: User group menu assignments
az: İstifadəçi qrupu menu təyinetmələri

en: User groups
az: İstifadəçi qrupları

en: User has been added.
az: İstifadəçi əlavə olundu.

en: User name
az: İstifadəçi adı

en: User name:
az: İstifadəçi adı:

en: User preferences
az: İstifadəçi seçimləri

en: User:
az: İstifadəçi:

en: Username
az: İstifadəçi Adı

en: Username:
az: İstifadəçi Adı:

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Users having access to "%s"
az: "%s" Bazasına girişi olan istifadəçilər

en: Users of '%s' user group
az: '%s' istifadəçi qrupunun istifadəçiləri

en: Users table
az: İstifadəçi cədvəlləri

en: Value
az: Dəyər

en: Value for the column "%s"
az: "%s" sütunu üçün verilən

en: Value must be less than or equal to %s!
az: Dəyər %s dəyərindən az və ya bərabər olmalıdır!

en: Values for a new column
az: Yeni sütun üçün qiymətlər

en: Values for column %s
az: %s sütunu üçün qiymətlər

en: Variable
az: Dəyişən

en: Variable %d:
az: Dəyişən %d:

en: Variables
az: Dəyişənlər

en: Verbose name of this server
az: Bu serverin ətraflı adı

en: Version
az: Versiya

en: Version %1$s was created for selected tables, tracking is active for them.
az: Seçilən cədvəllər üçün versiya %1$s yaradıldı, bunlar üçün izləmə aktivdir.

en: Version check
az: Versiya yoxlaması

en: Version information
az: Versiya informasiyası

en: Version information:
az: Versiya informasiyası:

en: Version less than 5.1.30 (the first GA release of 5.1).
az: Versiya, 5.1.30-dan az(5.1-in ilk GA buraxılışı).

en: Version less than 5.5.8 (the first GA release of 5.5).
az: Versiya, 5.5.8-dən az(5.5-in ilk GA buraxılışı).

en: Versions
az: Versiyalar

en: View
az: Görünüş

en: View %s has been dropped.
az: %s görünüşünü yığışdır.

en: View only
az: Sadəcə göstər

en: View output as text
az: Çıxış verilənlərini mətn olaraq göstər

en: View users
az: İstifadəçiləri göstər

en: Visualize GIS data
az: GIS verilənini vizuallaşdır

en: Warning: a form on this page has more than %d fields. On submission, some of the fields might be ignored, due to PHP's max_input_vars configuration.
az: Xəbərdarlıq: Bu səhifədəki form %d sahələrdən çoxuna sahibdir. Təqdim edilmədə, bəzi sahələr, PHP-nin max_input_vars konfiqurasiyasından dolayı göz ardı edilə bilər.

en: Warnings
az: Xəbərdarlıqlar

en: We
az: Ç

en: Wed
az: Çerş

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Welcome to %s
az: %s - ə Xoş Gəlmisiniz

en: Well Known Binary
az: Binar(WKB)

en: Well Known Text
az: Mətn(WKT)

en: Whether the table structure actions should be hidden.
az: Cədvəl strukturunun gizlənib gizlənəməyəcəyi.

en: With selected:
az: Seçilənləri:

en: Words are separated by a space character (" ").
az: Sözlər boşluq ifadəsi (" ") ilə ayrılmışdır.

en: Words or values to search for (wildcard: "%"):
az: Axtarmaq üçün söz(lər) və ya verilən(lər) (wildcard: "%"):

en: Wrong data
az: Səhv məlumatlar

en: Wrong permissions on configuration file, should not be world writable!
az: Konfiqurasiya faylında yanlış icazələr, hərkəsə yazılabilən olmamalıdır!

en: Wrong username/password. Access denied.
az: Yanlış istifadəçi adı və ya parol. Giriş təsdiq edilmədi.

en: X Values
az: X Dəyəri

en: X-Axis label:
az: X-Oxu nişanı:

en: X-Axis:
az: X-Oxu:

en: Y Values
az: Y Qiyməti

en: Y values
az: Y qiymətləri

en: Y-Axis label:
az: Y-Oxu nişanı:

en: YES
az: BƏLİ

en: Yes
az: Bəli

en: You allow for connecting to the server without a password.
az: Serverə parolsuz qoşulmağa icazə verdiniz.

en: You are about to DESTROY a complete database!
az: Bütün bazanı YOX ETMEK üzeresiniz!

en: You are about to DESTROY a complete table!
az: Cədvəli bütünlükdə YOX ETMƏK üzrəsiniz!

en: You are about to TRUNCATE a complete table!
az: Bütün bazanı YOX ETMƏK üzrəsiniz!

en: You are not using a secure connection; all data (including potentially sensitive information, like passwords) is transferred unencrypted!
az: Güvənli qoşulma istifadə etmirsiniz; bütün verilənlər(parollar kimi həssas, informasiyalar da daxil) şifrələnmədən transfer edilir!

en: You are using Git version, run [kbd]git pull[/kbd] :-)[br]The latest stable version is %s, released on %s.
az: Git versiyasını istifadə edirsiniz, [kbd]git pull[/kbd] icra edin :-)[br]TSon stabil versiya %s, %s tarixində yayınlandı.

en: You are using the demo server. You can do anything here, but please do not change root, debian-sys-maint and pma users. More information is available at %s.
az: Demo Server istifadə edirsiniz. Burda istədiyiniz hər şeyi edə bilərsiniz, ancaq zəhmət olmasa root, debian-sys-maint və pma users istifadəçilərini dəyişdirməyin. Daha ətraflı məlumat üçün: %s.

en: You attempted to load file with unsupported compression (%s). Either support for it is not implemented or disabled by your configuration.
az: Dəstəklənməyən sıxışdırmayla (%s) fayl yükləməyi sınadınız. Ya bunun üçün hələki dəstək tamamlanmadı ya da konfiqurasiyanız tərəfindən deaktiv edildi.

en: You can reset all your settings and restore them to default values.
az: Bütün tənzimləmələrinizi sıfırlaya bilər və ilkin dəyərlərə geri yükləyə bilərsiniz.

en: You can set more settings by modifying config.inc.php, eg. by using %sSetup script%s.
az: Config.inc.php faylını dəyişdirərək daha çox tənzimləmələr edə bilərsiniz, məs. %squrulum skripti%s istifadə edərək.

en: You can't change these variables. Please log in as root or contact your database administrator.
az: Bu dəyişənləri dəyişdirə bilməzsiniz. Zəhmət olmasa root olaraq daxil olun vəya Baza adminstartoru ilə əlaqə saxlayın.

en: You do not have InnoDB enabled.
az: Aktiv edilmiş InnoDB yoxdur.

en: You don't have sufficient privileges to be here right now!
az: Burada olma haqqınız yoxdur!

en: You have added a new user.
az: Yeni istifadəçi əlavə etdiniz.

en: You have edited some data and they have not been saved. Are you sure you want to leave this page before saving the data?
az: Bəzi verilənləri redaktə etdiniz və yaddaşa vermədiniz. Verilənləri yadda saxlamadan çıxmaq istəyirsinizmi?

en: You have enabled mbstring.func_overload in your PHP configuration. This option is incompatible with phpMyAdmin and might cause some data to be corrupted!
az: mbstring.func_overload PHP konfiqurasiyanızda aktivləşdirilib. Bu seçim phpMyAdmin ilə uyğunlaşmır və bəzi verilənlərin korlanmasına səbəb ola bilər!

en: You have no saved settings!
az: Yaddaşa verilmiş tənzimləmələriniz yoxdur!

en: You have revoked the privileges for %s.
az: %s üçün səlahiyyətləri geri aldınız.

en: You have to choose at least one column to display!
az: Göstərmək üçün ən az bir sütun seçməlisiniz!

en: You have unsaved changes; are you sure you want to leave this page?
az: Yadda saxlamadığınız dəyişikliklər vardır; bu səhifədən ayrılmaq istədiyinizdən əminsinizmi?

en: You may want to refresh the page.
az: Səhifəni yeniləmək istəyə bilərsiniz.

en: You must provide a valid execution time for the event.
az: Hadisə üçün düzgün icra zamanı verməlisiniz.

en: You must provide a valid interval value for the event.
az: Hər hadisə üçün düzgün interval verməlisiniz.

en: You must provide a valid type for the event.
az: Hadisə üçün düzgün bir tip verməlisiniz.

en: You must provide an event definition.
az: Bir hadisə tərifi verməlisiniz.

en: You must provide an event name!
az: Bir hadisə adı vermək məcburiyyətindəsiniz!

en: You probably did not create a configuration file. You might want to use the %1$ssetup script%2$s to create one.
az: Çox güman ki bunun səbəbi konfiurasiya faylını yaratmadığınızdandır. Bir dənəsin yaratmaq üçün %1$ssetup script%2$s istifadə edə bilərsiniz.

en: You probably tried to upload a file that is too large. Please refer to %sdocumentation%s for a workaround for this limit.
az: Güman ki, böyük bir fayl göndərməyə çalışırsınız. Zəhmət olmasa bu sərhəddi aşmaq üçün %sdokumentasiya%s istifadə edin.

en: You should upgrade to %s %s or later.
az: %s %s vəya yenisinə yüksəltməlisiniz.

en: You should upgrade, as MySQL 5.1 has improved performance, and MySQL 5.5 even more so.
az: İnkişaf etmiş performansa sahib MySQL 5.1 və ya daha çox MySQL 5.5-ə yüksəltməlisiniz.

en: You should use SSL connections if your database server supports it.
az: Əgər baza serveriniz dəstəkləyirsə SSL qoşulmasını istifadə etməlisiniz.

en: You were logged out from one server, to logout completely from phpMyAdmin, you need to logout from all servers.
az: Siz bir serverdən çıxdınız. PhpMyAdmin-dən tam çıxmaq üçün bütün serverlərdən çıxış etməniz gərəkir.

en: Your InnoDB buffer pool is fairly small.
az: InnoDB-nin bufer sahəsi olduqca kiçikdir.

en: Your SQL query has been executed successfully.
az: SQL sorğunuz müvəffəqiyyətlə icra edilmişdir.

en: Your export is incomplete, due to a low execution time limit at the PHP level!
az: Eksport PHP səviyyəsindəki aşağı icra(execution) vaxtına görə tamamlanmadı!

en: active
az: aktiv

en: after %s
az: %s sonrasına

en: as regular expression
az: requlyar ifadə (regular expression) olaraq

en: at least one of the words
az: sözlərin ən azından birini

en: both of the above
az: yuxarıdakının ikisidə

en: calendar-month-year
az: təqvim-ay-il

en: cancel
az: ləğv et

en: complete inserts
az: tam əlavələr

en: concurrent_insert is set to 0
az: concurrent_insert 0-a konfiqurasiya edilib

en: database-specific
az: bazaya xas

[ctx: date and time types]
en: Date and time
az: Tarix və saat

en: disabled
az: Söndürülüb

en: display column
az: sütunu göstər

en: dynamic
az: dinamik

en: extended inserts
az: Genişlədilmiş əlavələr

en: first
az: İlk

[ctx: for default]
en: None
az: Heç biri

en: general_log and slow_query_log are enabled.
az: general_log və slow_query_log aktivləşdirilib.

en: general_log is enabled.
az: general_log aktivləşdirildi.

en: global
az: qlobal

en: gzipped
az: gzip olaraq

en: in use
az: istifadede

en: key
az: düymə

en: log_output is not set to TABLE.
az: log_output TABLE olaraq ayarlı deyil.

en: log_output is set to TABLE.
az: log_output TABLE olaraq ayarlı.

en: long_query_time is set to %d second(s).
az: long_query_time %d saniyəyə qurulub.

en: maximum %s
az: maksimum %s

en: neither of the above
az: yuxarıdakından heç biri

en: no description
az: Haqqında məlumat (description) mövcud deyildir

en: not OK
az: Müveffeqiyyetsiz

en: not active
az: aktiv deyil

[ctx: numeric types]
en: Numeric
az: Ədədi

en: partitioned
az: bölündü

en: per day
az: Günə

en: per hour
az: saatda

en: per hour:
az: saat başına:

en: per minute
az: dəqiqədə

en: per minute:
az: dəqiqədə:

en: per second
az: saniyədə

en: per second:
az: saniyədə:

en: phpMyAdmin documentation
az: phpMyAdmin dokumentasiyası

en: phpMyAdmin homepage
az: phpMyAdmin əsas səhifəsi

en: phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.
az: phpMyAdmin MySQL serverinə qoşulmaq istədi, amma server qoşulmanı rədd etdi. Konfiqurasiya faylındakı host, istifadəçi adı və şifrəni yoxlayın və MySQL server adminstratoru tərəfindən verilən məlumatlarla eyni olduğundan əmin olun.

en: phpMyAdmin was unable to kill thread %s. It probably has already been closed.
az: phpMyAdmin %s emeliyyat thread-ini söndüre (kill) bilmedi. Böyük ehtimal artıq söndürülmüşdür.

en: query_cache_size is set to 0 or query_cache_type is set to 'OFF'
az: query_cache_size 0-a tənzimlənib və ya query_cache_type 'OFF'-a tənzimlənib

en: routine
az: rutin

en: shared
az: paylaşılan

en: slow_query_log and general_log are disabled.
az: slow_query_log və general_log deaktiv edildi.

en: slow_query_log is enabled, but the server logs only queries that take longer than %d seconds. It is advisable to set this long_query_time 0-2 seconds, depending on your system.
az: slow_query_log deaktiv edildi, ancaq server sadəcə %d saniyədən daha çox çəkən sorğuları loglayır. Bu long_query_time-ın, sisteminizə bağlı olaraq 0-2 saniyəyə ayarlanmasını tövsiyyə edirik.

en: slow_query_log is enabled.
az: slow_query_log aktivləşdirildi.

[ctx: spatial types]
en: Spatial
az: Fəza

en: split into
az: böl

en: static
az: statik

[ctx: string types]
en: String
az: Sətir

en: structure
az: struktur

en: structure and data
az: Struktur və verilən

en: subquery
az: alt sorğu

en: table-specific
az: cədvələ xas

en: unavailable
az: istifadə oluna bilməz

en: unknown
az: bilinmir

en: up to date
az: aktual

en: use this for future exports
az: Bunu gələcək eksportlar üçün də istifadə et

en: web server upload directory:
az: web-server upload direktoriyası:

en: wildcard
az: xüsusi işarə

en: zipped
az: zip olaraq

en: ø Time
az: ø müddət

en: … delete the old one from the user tables and reload the privileges afterwards.
az: … Köhnə olanı istifadəçi cədvəllərindən sil və ardından səlahiyyətləri yenidən yüklə.

en: … delete the old one from the user tables.
az: … istifadəçi cədvəllərindən köhnəsini sil.

en: … keep the old one.
az: … köhnəsini saxla.

en: … revoke all active privileges from the old one and delete it afterwards.
az: … köhnə istifadəçinin səlahiyyətlərini əlindən alaraq onu sil.
